VIDEO: Kur atrodas Dirši un kā radies tā nosaukums?

0 komentāri

Kā jau pēdējās nedēļās ierasts, raidījums Bez Tabu ieskatās savā arhīva pūra lādē, kurā atrodams ne viens vien interesants materiāls. Šovakar tas bija par interesanto vietu ar nosaukumu Dirši.

Dirši atrodas Rēzeknes novada Ilzeskalna pagastā. Ciemā ir piecas viensētas, kurās dzīvo 14 iedzīvotāji. Viņu vidū arī Osvalds, kurš īsti nav mierā ar ciema nosaukumu. Ikreiz, kad vīram jāievada sava adrese, viņam rodas asociācijas ar cilvēka ķermeņa centrālo daļu, kas tiek izteikts īpaši vulgārā formā, tāpēc nevar kalpot par vietas nosaukumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Interesanti, ka tulkojumā no lietuviešu valodas, Dirsis nozīmē kāds lāčaudzes viengadīgs dzimtes augs, kas ir 80-100 centimetru augsts. “Pie Daugavpils varbūt ir kaut kāds sakars, bet kāds šeit, pie mums ir sakars ar Lietuvu?” retoriski jautā OSvalds. To, kas tur kāreiz bijis agrāk, skaties Bez Tabu zelta izlases materiālā, kuru 2012. gadā gatavoja raidījuma žurnālists Ēriks Palkavnieks.

VIDEO

Zemāk bildēs var apskatīt, kā pēc trīsarpus gadiem Diršos pie sižetā satiktajiem cilvēkiem viesojas raidījuma Bez Tabu vadītāja Agnese Drunka.

FOTO

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas