Video: Kā pareizi sasiet pirtsslotu, lai darbojas ”maģija”

0 komentāri

Saulgriežu laikā pirtsslotas ir ”stipras” pat tad, ja tās sietas dilstošā mēnesī, kad parasti slotas nesien. 

Pirtsslotas sien no dažādiem kokiem, jo katram savs spēks un sava nozīme. Piemēram, vislabākās attīrošās slotas tiek darinātas no apses, savukārt neiztrūkstoša slota Veļu laikā ir tā, kas darināta no alkšņa, ”jo alksnis mūs saista ar dzimtu, ar dzimtas saknēm. Alksnis ir arī ģimenes ”kārtotājs”,” norāda pirtniece Daiga Liepa. Attiecību kārtošanas un piedošanas slotas tiek darināta no ievas. Pirtniece atklāj, ka slotas var siet arī no ievu ziediem. Savukārt masāžas slotas var siet no vībotnēm, biškrēsliņiem un arī no smilgām. Bet visdzīvespriecīgākā ir slota no bērza.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pirtsslota nedrīkst būt izspūrusi, tādēļ tās siešana prasa īpašu rūpību. Zariņi jāliek tā, lai tie viens otru nedaudz nostiprinātu un neliektos uz āru. Kad tā sasieta, tai glīti apgriež kātus, sasien ar linu auklu un var doties uz pirti.

Saulgriežu laikā slotas var siet līdz pat jūnija beigām, līdz pilnajam mēnesim. Šajā laikā vēlams sasiet arī savu īpašo – trejdeviņu jeb 27 augu slotu.

Kā pareizi sasiet pirtsslotu, skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas