Versaļas pils dārzā uzstādīta “karalienes vagīna”

0 komentāri

Indijā dzimušais britu tēlnieks Anišs Kapūrs nesenā intervijā sacījis, ka Versaļas pils dārzā uzstādītajā skulptūrā attēlota “karalienes vagīna”, kas pārņem varu.

Skulptūra ar nosaukumu Dirty Corner (Netīrais stūris) sastāv no milzīgas tērauda alas un apkārt izvietotiem akmeņiem. Tuneļa ieeja vērsta pret Versaļas pili.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Apmeklētāji varēs apskatīt Kapūra instalāciju no 9. jūnija. Kopumā Versaļas pilī un dārzā izvietoti seši mākslinieka darbi. Skulptūra Shooting Into the Corner (Šāviens stūrī) atgādina telpas stūrī iešļāktas asinis.

Nav zināms, kuru karalieni Kapūrs domājis, taču izskanējis viedoklis, ka tā varētu būt Marija Antuanete. Citi pievērsa uzmanību tam, ka mākslas darbs uzsliets uz “zaļā paklāja” daļas Versaļas pils dārzā.

Versaļas mērs Fransuā de Mazjērs “tvītoja”, ka Kapūrs esot “pārteicies”.

Tikmēr laikraksts Le Figaro instalāciju novērtējis pozitīvi, jo skandāli piesaistot vairāk apmeklētāju.

Laikraksts Le Parisien Kapūru nodēvējis par “ģeniālu provokatoru”. Tā piebilda, ka sabiedrību šokējusi vagīnas attēlojuma uzstādīšana tik formālā vidē.

Kapūra darbi Francijā ir populāri. 2011. gadā uz viņa skulptūras Monumenta atklāšanu ieradās nepilni 300 000 cilvēku.

Pagājušā gada oktobrī Francijā lielu šoku izraisīja amerikāņu mākslinieka Pola Makārtija skulptūra seksa rotaļlietas formā, kas tika uzslieta Parīzes centrā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas