Vēlies pieburt lietu? Lūk, eksotiska un galvu reibinoša tradīcija!

0 komentāri

Ja vēlies dieviem izlūgties lietu, iespējams, tev var palīdzēt kāds sens un līdz pat mūsdienām Centrālamerikā praktizēts rituāls.  Vismaz turienes dieviem, pēc vietējo domām, šķiet tīkama doma, ja pieci drosminieki uzkāpj 30 metrus garā stabā un lūdz pārtraukt ieilgušu sausumu.

Tiem, kam bail no augstuma, aina varētu šķist nudien galvu reibinoša. Youtube izplatītajā video viens no Danza de los Voladores jeb Lidotāju dejas rituāla dalībniekiem ir sev piestiprinājis kameru, kas ļoti koši demonstrē ainu, kāda paveras rituāla dalībniekiem. Viens  no pieciem dalībniekiem stāv 30 metrus augstā staba galā un spēlē flautu un bungas, kamēr pārējie četri lietus pievilinātāji, iesējušies virvēs, sāk riņķot apkārt stabam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā jau gandrīz katram rituālam, arī Lidotāju dejai ir savs stāsts. Vēsturnieki lēš, ka tā pirmsākumi meklējami pirms 450 gadiem, kad, pēc nostāstiem, dievi esot sadusmojošies uz vietējiem iedzīvotājiem, kas atteikušies no viņiem. Dievi dusmās esot sūtījuši sausumu. Cilvēki esot sapratuši, ka vajag izlūgties piedošanu dieviem, tāpēc tuvējā mežā esot noskatīts augstākais koks, kurš nocirsts un uzstādīts ciema vai pilsētas galvenajā laukumā, kļūstot par galveno rituāla vietu.

Video

Jāsaka, ka šis ārkārtīgi iespaidīgais lietus pielūgšanas rituāls ir iekļauts Pasaules nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Ik gadus daudzās Centrālamerikas valstīs tiek rīkoti festivāli par godu šai tradīcijai, un tiek pieliktas visas pūles, lai šī tradīcija saglabātos.

Bet, ja tev ir apnicis laistīt savu gurķu dobi un vēlies kādu veldzējošu lietus lāsi, apskati, kā lietu izlūdzas Lidotāju dejas dalībnieki.

Foto

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas