Vēlies pieburt lietu? Lūk, eksotiska un galvu reibinoša tradīcija!

0 komentāri

Ja vēlies dieviem izlūgties lietu, iespējams, tev var palīdzēt kāds sens un līdz pat mūsdienām Centrālamerikā praktizēts rituāls.  Vismaz turienes dieviem, pēc vietējo domām, šķiet tīkama doma, ja pieci drosminieki uzkāpj 30 metrus garā stabā un lūdz pārtraukt ieilgušu sausumu.

Tiem, kam bail no augstuma, aina varētu šķist nudien galvu reibinoša. Youtube izplatītajā video viens no Danza de los Voladores jeb Lidotāju dejas rituāla dalībniekiem ir sev piestiprinājis kameru, kas ļoti koši demonstrē ainu, kāda paveras rituāla dalībniekiem. Viens  no pieciem dalībniekiem stāv 30 metrus augstā staba galā un spēlē flautu un bungas, kamēr pārējie četri lietus pievilinātāji, iesējušies virvēs, sāk riņķot apkārt stabam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā jau gandrīz katram rituālam, arī Lidotāju dejai ir savs stāsts. Vēsturnieki lēš, ka tā pirmsākumi meklējami pirms 450 gadiem, kad, pēc nostāstiem, dievi esot sadusmojošies uz vietējiem iedzīvotājiem, kas atteikušies no viņiem. Dievi dusmās esot sūtījuši sausumu. Cilvēki esot sapratuši, ka vajag izlūgties piedošanu dieviem, tāpēc tuvējā mežā esot noskatīts augstākais koks, kurš nocirsts un uzstādīts ciema vai pilsētas galvenajā laukumā, kļūstot par galveno rituāla vietu.

Video

Jāsaka, ka šis ārkārtīgi iespaidīgais lietus pielūgšanas rituāls ir iekļauts Pasaules nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Ik gadus daudzās Centrālamerikas valstīs tiek rīkoti festivāli par godu šai tradīcijai, un tiek pieliktas visas pūles, lai šī tradīcija saglabātos.

Bet, ja tev ir apnicis laistīt savu gurķu dobi un vēlies kādu veldzējošu lietus lāsi, apskati, kā lietu izlūdzas Lidotāju dejas dalībnieki.

Foto

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas