Vecrīgā notiks Bluķa vakars

0 komentāri

Šovakar, 21. decembrī, plkst.18 Vecrīgā notiks Bluķa vakars, pavēstīja Latvijas Folkloras biedrības pārstāve Gunta Saule.

Bluķa vilkšana Rīgā sāksies Rātslaukumā, turpināsies pa Vecrīgas ielām un laukumiem un noslēgsies ar bluķu ugunskuru un Ziemassvētku svinēšanu Rātslaukumā. Svētku norises vadīs Rīgas folkloras kopas Grodi, Garataka, Skandinieki, Budēļi, Berendejka, Iļjinskaja pjatņica, Rija, Vilkači un Vilcenes, kā arī Mālpils Mālis, Katlakalna Rāmupe, Līvānu Ceiruļeits un Bārbeles folkloras kopa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ziemas saulgrieži ir tas īpašais laiks, kad vistumšākajā gada brīdī atgriežas gaisma – Saule. Tā kliedē tumsu un ar katru nākamo dienu ceļas Pasaules kalnā augšup. Svētkus, kurus saucam par Bluķa vakaru, svinējušas un svētījušas tautas visā pasaulē. Ar Bluķa vakaru beidzas iepriekšējais un sākas jaunais Saules gads. Aicinām būt vienotiem šajā vakarā un kopīgi gan domās, gan velkot bluķi, nest gaismu katra sirdī, mājā, novadā, valstī, pastāstīja Saule.

Šogad Bluķa vakara galvenā ievirze būs saistīta ar bungām un bungošanu. Bungas ir sens rituālu instruments, ar kura skaņām dziedēja cilvēkus, paziņoja svarīgus notikumus, cīnījās pret ienaidnieku, svinēja svētkus. Šogad Bluķa vakarā ar bungu skaņām kliedēs tumsu un ienaidu, kā arī ies saulei līdzi tās gadskārtu gājumā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas