Vai zināji, ka 27. janvāris ir Šokolādes kūkas diena?

1 komentārs

Vēsture apliecina, ka daudzi izgudrojumi radušies nejauši. Arī pirmā šokolādes kūka tapa bez īpaša nodoma, tas notika 1765. gadā.

Garda kūka pieklājas ne tikai dzimšanas vai kāzu dienā. 27. janvāris pasaulē tiek svinēts kā Šokolādes kūkas diena (National Chocolate Cake Day). Šīs dienas saknes meklējamas Amerikas Savienotajās Valstīs.

Amerikā līdz 1830.-1840. gadiem šokolāde galvenokārt tika patērēta dzērienos. Šokolādes kūkas, kā mēs tās pazīstam šodien, tolaik masveidā vēl nebija pieejamas. Saskaņā ar Dover Post pirmā šokolādes kūka tika radīta 1765. gadā, kad starp milzīgiem dzirnakmeņiem, samaļot kakao pupiņas, tika iegūts biezs sīrups. Toreizējā tehnoloģija paredzēja, ka sīrups lejams īpašās veidnēs, kas domātas, lai to pārveidotu par dzērienu. Veidnes bija tādā formā, kas atgādina šokolādes kūku.

Pirmā šokolādes kūkas recepte no 1847. gada paredz, ka kūkas pagatavošanai atšķirībā no mūsdienām nepieciešama sasmalcināta šokolāde. Bet pirmais sausais maisījums kūkas pagatavošanai tika izlaists pēc simt gadiem – 1947. gadā.

Foto: šīs visas ir šokolādes kūkas!

1 komentārs

TOP komentāri

  • Atis
    0

    Atis

    Izcils iegansts ieraut. :)

    27.01.2016 19:03

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas