Vai nākotnē velo zādzības tiks pilnībā izskaustas?

0 komentāri

Starp pasaules vietējiem cilvēkiem ir trīs inženierzinātņu studenti, kas mācās ( Chili”s University of Adolfo Ibáñez) un ir īpaši ar to, ka izveidojuši velosipēdu, kuru nevar nozagt. Šis jaunais inovatīvais velosipēds būs tas, kurš, iespējams, diktēs noteikumus nākotnes tirgū.

Ģeniālajā slēpjas vienkāršība, jo pats dizains patiesi nav sarežģīts – izjaucot riteņa rāmi, sadalot vidū cauruli un pievienojot to noņemamajam sēdeklim. Tāpat, kā jebkuru citu atslēgu, viss, kas ir nepieciešams, ir piesprādzēt to. Atšķirībā no jebkuras atslēgas, šī lieta ir viegli saprotama. Vienīgais iespējamais veids, kā nozagt šo velosipēdu, ir salauzt tā rāmi, kas ir pretrunā ar zagļa mērķi.

Tālākā pārdošanas vērtība nozagto velosipēdu apjomā nav liela, salīdzinot ar citiem populāriem zādzību mērķiem, piemēram, klēpjdatoriem, rotaslietām un automašīnām. Pasaulē tiek nozagti ļoti daudz velosipēdu. Iemesls ir vienkāršs – tas ir ļoti viegli.

2012. gadā “”New York Times”” žurnālists filmēja, kā pats zog savu velosipēdu, vērojot garāmgājēju reakciju. Nevienam tas nerūpēja. Tas aizņem vienu minūti, lai faktiski nozagtu velosipēdu ar skrūvgriezni, bet viņš izmantoja elektrisku instrumentu Ņujorkas Vienības laukumā. Process ritēja veselas deviņas minūtes, pirms policija sāka kļūt aizdomīga.

Par laimi viens no Čīles inženierzinātņu studentiem bija upuris velosipēdu zādzībām vairākkārt, tāpēc viņš un viņa draugi izlēma darīt kaut ko lietas labā. Lai zādzības kļūtu par pagātni un nekad neatkārtotos, liels paldies ir jāsaka Andresam Roi, Kristobelam  Kebilo un  Huanam Hosē Monsalvem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas