Vai Latvijā balets kļūst īpašāks?

0 komentāri

Nepilns mēnesis, un Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas gada lielākais notikums – izlaiduma klases koncerts opernamā, būs klāt. Ik pavasari ar diplomu rokās tālāk plašajā pasaulē dodas ap 10 jauno baletdejotāju, un pēc dažiem gadiem viņiem pievienosies arī Laura Grieta, kura jau plūkusi laurus starptautiskos konkursos un mazās lomās bijusi uz mūsu Baltā nama lielās skatuves.

“Kad mana mamma bija mazāka, viņa gribēja arī kļūt par balerīnu, bet viņai tas neizdevās. Un, kad es biju maziņa, viņa man stāstīja, ka es ļoti daudz dejoju pa māju apkārt un tā, un tad izdomāja mani nosūtīt uz studiju Liepājā,” atmiņās gremdējas jaunā meitene.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lauras Grietas sapnis ir kādu dienu uz lielās Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves dejot Vai Latvijā balets kļūst arvien īpašāks?

Žizeli. Tieši šajā lomā kārtējai izrādei gatavojas Elza Leimane, viena no Lauras Grietas vismīļākajām dejotājām. Elza stāsta, ka šogad baletā aizvadīta bagātīga un arī titulēta sezona, un bijušas arī vairākas trupas viesizrādes ārvalstīs.

Foto

“Mēs salīdzinoši nesen bijām Ķīnā uz Performing Arts Center, kur, goda vārds, var apmaldīties. Tas ir pats, pats lielākais, kur satiekas neskaitāmi mākslas veidi, vairākas skatuves, tas bija ļoti iespaidīgi,” ar iespaidiem dalās Elza.

Nākamsezon viesizrādes vairāk paredzētas Eiropā, bet uz mūsu pašu skatuves gaidāms šobrīd pasaulē ļoti atzītā horeogrāfa Edvarda Kluga iestudējums Pērs Gints. Siltus un atzinīgus vārdus Elza velta latviešu publikai – šeit baletu mīl ļoti inteliģenti un izrādes vienmēr ir pārpildītas. To novērtē arī jaunākā paaudze.

Plašāk skaties Zanes Brikmanes sižetā rīta raidījumam LNT 900 sekundes!

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas