Vācijas “Oktoberfest” noslēdzas ar salūtu

0 komentāri

Svētdien, 5. oktobrī, pēc 16 dienu ilgām svinībām Bavārijas galvaspilsētā Minhenē ar vērienīgu salūtu noslēgušies pasaulē lielākie alus dzeršanas svētki – “Oktoberfest”.

181. alus svētkus “Oktoberfest” divu nedēļu garumā apmeklēja aptuveni 6,3 miljoni cilvēku. Kopējais alus patēriņš – 6.5 miljoni litru alus.

Divu nedēļu laikā miljoniem alus cienītāju no visas pasaules bija aicināti apmeklēt koncertus, tērpu parādi, Ģimenes dienas un pat dievkalpojumu.

Policija ziņojusi, ka būtiski samazinājies pārkāpumu skaits – no 1525 gadījumiem pērn uz 1290 gadījumiem šogad. Svinību karstumā ļaudis mēdz arī šo to pasaudēt. Atrasto mantu birojā nogādātas 230 brilles, divi laulības gredzeni, zobu protēzes, mežrags.

2015. gada “Oktoberfest” Minhenē norisināsies no 19. septembra līdz 4. oktobrim.

“Oktoberfest” tradīcija sākās 1810. gada 12. oktobrī – dienā, kad notika Bavārijas troņmantnieka kroņprinča Ludviga I kāzas ar Saksijas Terēzi. Uz šiem svētkiem tika ielūgti visi Minhenes iedzīvotāji – viņiem par godu tika sarīkotas zirgu sacīkstes un dalīts bezmaksas alus. Pasākums visiem tik ļoti patika, ka Ludvigs deva rīkojumu šādus svētkus rīkot ik gadu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas