Vācieši pieprasa veģetārās desiņas

0 komentāri

Vācijā mainās ēšanas paradumi. Pat tradicionālās desu ēstuves Berlīnē, lai nezaudētu klientus, ir spiestas radīt savu ēdienu veģetārās versijas. Tomēr tas nenozīmē, ka desiņas pazūd no vāciešu ēdienkartes.

Ik pusdienlaiku Mario Cīrfogela tradicionālo desu restorānu strauji piepilda pusdienotāji no vietējiem birojiem. Cūkgaļas desiņas ar karija kečupu šajā restorānā ir tradicionāls pusdienu ēdiens jau vairāk nekā 60 gadus, taču, lai noturētu klientus, patlaban ēstuvei ir vajadzīgs kas vairāk – klasiskā ēdiena veģetārais variants.

Cīrfogela restorāna ēdienkarte uzskatāmi apliecina ēšanas paradumu maiņu Vācijā, ko pierāda jaunākie pētījumi. Vācieši, kuri visā pasaulē pazīstami ar savu kāri pēc desām, ir sākuši uzturā mazāk lietot gaļu, jo uztraucas par savu veselību, kā arī par dzīvnieku labturību un lopu audzēšanas ietekmi uz apkārtējo vidi.

Jaunākie dati liecina, ka kopš 2011. gada vidēji Vācijā gaļas patēriņš uz vienu iedzīvotāju samazinājies par gandrīz trīs kilogramiem gadā. Tagad vidēji vācieši gadā vairs apēd 60 kilogramus gaļas, un eksperti prognozē, ka kritums būs vērojams arī turpmāk.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas