Uz ezera darināts milzīgs Gagarina portrets

0 komentāri

Klāt 12. aprīlis – vēsturiska diena, jo tieši pirms 55 gadiem kosmosā devās pirmais cilvēks – Jurijs Gagarins. Par godu vēsturiskajam notikumam viņa fani Krievijā uzzīmējuši milzīgu Gagarina portretu, ko labāk iespējams izbaudīt no putna lidojuma.

Kosmosa izpētes entuziasti atraduši sevī māksliniecisku iedvesmu, par tās izpausmes arēnu izvēloties aizsalušu ezeru Rjazaņas apgabalā. Tikpat liels, kāds reiz bija Jurija Gagarina sasniegums, ir arī viņa portrets.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Atklātībā nonācis video, kurā redzama Gagarina portreta tapšana. Tajā leģendārais padomju kosmonauts redzams ķiverē ar uzrakstu PSRS, gatavs katapultēties izplatījumā.

1961. gada 12.aprīlī, kad Gagarins veica pasaulē pirmo cilvēka lidojumu orbītā apkārt zemei, viņš bija tikai 27 gadus vecs. Viņa kosmiskā kapsula traucās ar ātrumu 27,4 tūkstoši kilometru stundā, un viņam pilnu apli apkārt zemei izdevās veikt 108 minūtēs. Tā Gagarins kļuva slavens visā pasaulē, bet Padomju savienībā kļuva par nacionālo varoni.

Foto

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas