TV skatīšanās etiķete Ziemassvētkos

0 komentāri
TV skatīšanās etiķete Ziemassvētkos
Publicitātes foto

Latviešu kinolente Ziemassvētku jampadracis, amerikāņu klasika Viens pats mājās un britu romantiskā komēdija Īsta mīlestība ir tikai dažas mākslas filmas, kuru skatīšanās ir kļuvusi par svētku tradīciju ģimenē. Tāpēc svarīgi ievērot TV skatīšanās etiķeti, lai saticīgi pavadītu laiku ne tikai ģimenes lokā pie eglītes, bet arī, pie TV ekrāna baudot iecienītākās filmas un raidījumus.

Kiberpsihologs Berni Guds iesaka dažus praktiskus padomus jeb TV etiķeti, jo, kā atklāj kāds pētījums, gandrīz puse (45%) no apjautātajiem televīzijas faniem Eiropā atzīst, ka dusmojas, ja skatīšanās laikā tiek traucēti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

1. Pietaupi sarunas reklāmas pauzēm!

22% aptaujāto kaitina apkārtējo sarunas TV skatīšanās laikā. Lai izvairītos no domstarpībām par uzmanības novēršanu no sižeta vai nespēju pilnvērtīgi pievērsties sarunai, pietaupi sakāmo pārtraukumiem!

2. Nesaki citiem priekšā!

Saskaņā ar pētījumu, viens no astoņiem jeb 13% TV faniem Eiropā drīzāk pametīs istabu, nekā izpļāpāsies par gaidāmajiem piedzīvojumiem seriālā vai citā pārraidē. Skatītāji nereti ir emocionāli pieķērušies stāstam, un pārsteiguma sabojāšana var apbēdināt.

3. Sapratnies demonstrēšana

Teju katrs otrais eiropietis skatās populārākās pārraides, tomēr ir liela iespējamība, ka mājinieku izvēlētais raidījums nebūs Tavs iecienītākais. Esi pacietīgs un vienojies, kad pults nokļūs Tavās rokās!

4. Paslēp planšetes un telefonus!

Trešdaļa jeb 31% TV skatītāju būtu neapmierināti, ja gaidāmās sērijas vai filmas svarīgākos notikumus kāds cits atklātu sociālajos tīklos. Lai gan dalīšanās iespaidos vairo prieku, paturi prātā, ka varbūt esi pirmais no draugu loka, kas noskatījies jaunāko pārraidi un pirms sižeta izpaušanas pajautā, vai pārējie ir redzējuši, citādi var iekulties nepatikšanās!

5. Salvetes pa rokai

10% skatītāju mēdz kļūt pavisam emocionāli sižeta dramatiskākajos brīžos, izdzīvojot tēlu stāstus no smiekliem līdz asarām, tāpēc salvešu paciņa televizora tuvumā var lieti noderēt.

TV skatīšanās paradumu pētījums The Way We Watch veikts 2014. gada septembrī Lielbritānijā, Itālijā, Beļģijā, Zviedrijā un Šveicē, aptaujājot 4500 respondentus vecuma grupā pēc 16 gadiem.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas