Tuvojas košais un ekstravagantais Riodežaneiro karnevāls

0 komentāri

Kopš šīs nedēļas sākuma Riodežaneiro Sambodromā sākušas rībēt bungas. Tur desmitiem deju trupu gatavojas vienam no gada krāšņākajiem notikumiem – karnevāla parādei.

Riodežaneiro karnevāla parāde ir notikums, kas piesaista simtiem tūkstošu tūristu, taču paši sambas dejotāji to uztver kā iespēju iekļūt elitārajā grupā, kur varēs cīnīties par galveno balvu. Kā ierasts, katra sambas skola savu priekšnesumu veido kā stāstu ar iespaidīgiem tērpiem un horeogrāfiju. Skatītāji priecājas, bet pašiem dejotājiem un muzikantiem piedalīties šajā pasākumā ir ārkārtīgi liels gods.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Sambas svētki ilgst divas nedēļas, kuru laikā norit neskaitāmas ielu ballītes. Ikgadējais karnevāls ir Brazīlijas nozīmīgākie svētki, un to vienlīdz aizrautīgi svin visos valsts reģionos.

Riodežaneiro karnevālā ik gadu piedalās ap 60 000 dalībnieku. Tas ir veids, kā cilvēki izpriecājas pirms 40 dienu ilgā Lielā gavēņa, kas beidzas ar nozīmīgākajiem katoļu svētkiem – Lieldienām. Šogad karnevāls norisināsies no 5. līdz 10. februārim.

Foto: Riodežaneiro karnevāls iepriekšējos gados

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas