Topogrāfisko idiotu elle – Skuķīši, Garkalnes novads

0 komentāri

2. Pešu ciemā – no Pirmās līdz Divpadsmitajai ielai

2/4

Tiekamies Skuķīšu 1. līnijas stūrī… Pag, kurā stūrī?

Kā redzams attēlā, Garkalnes novada Skuķīšos ar šiem nosaukumiem valda diezgan liels “bardaks”, lai neteiktu vairāk. Pievēršam uzmanību “ielai”, kas saucas 1. līnija, kas nav pat iela, bet, šķiet, gandrīz vesels kvartāls. Tiem, kas tur dzīvo, tas gan jau šķiet pavisam normāli, bet cilvēkam no malas, skatoties kartē, tas ir pilnīgi neizprotami.

Piemērs, ja esi nonācis 1. līnijas pašā (pieļaujams) sākumā un vēlies nonākt uz P3 šosejas, Tev ir jāaiziet līdz vietai, kur 1. līnija krustojas ar 1. līniju un jāpagriežas pa kreisi uz 1. līnijas. Vai arī – lai no 18. līnijas nonāktu līdz 14. līnijai, Tev jādodas taisni, kur nonāksi līdz otrajam krustojumam, kur gan sev priekšā, gan arī pa labi redzēsi 16. līniju. Turpini doties taisni, kur būs ļoti mistiski ielu savienojumi, pagriezies pa labi, paej nedaudz uz priekšu, kur labajā pusē redzēsi… 16. līniju. Pa šo jauko ceļu dodies taisni uz priekšu, līdz nonāksi uz gandrīz krustojuma. Apsveicam, Tu esi nonācis uz 14. līnijas, bet atceries, nogriežoties pa labi, Tu nonāksi līdz vēl vienai ceļu sadalei, kas saucas – uzmini, nu!? Tieši tā – vēl viena 14. līnija.

Kā precīzu adresi atrod, piemēram, “ātrā palīdzība”?

Lai izprastu lietas nopietnību, portāls Skaties.lv sazinājās ar Neatliekamās palīdzības dienesta pārstāvjiem, lai viņi komentētu šādas un, iespējams, līdzīgas situācijas. “Tad, kad pieņemam izsaukumu, piemēram, 15. līnija vai 2. šķērslīnija, tas notiek automātiski, jo katrai ielai, adresei ir speciālas koordinātas, ko apstiprinās Zemes dienests – dispečers ievada informāciju elektroniski, un ekipāžai tā tiek aizsūtīta navigācijā. Grūtāk ir tad, ja palīdzības izsaucējs pats nevar nosaukt precīzu adresi, tāpēc ir virkne dažādu palīgprogrammu, lai var pēc iespējas veiksmīgāk identificēt notikuma vietu,” NMPD akcentē, ka vēl viens svarīgs faktors ir, lai brigādes darbotos sev pazīstamos apriņķos. “Sarežģītāk ir tad, ja brigāde ir tuvumā un tiek izsaukta, bet nedarbojas konkrētajā vietā ikdienā. Taču pārsvarā mūsu autovadītāji ir stabili un zina savus maršrutus.” Tas esot fakts, ka ir neloģiski ielu un adrešu izkārtojumi, piemēram, māju korpusi vai ielas, kuras sākas un beidzas pavisam citā vietā, tad atkal sākas jau pieminētā palīgrīku izmantošana. “Šī problēma nav tikai mums, bet visiem dienestiem.

2. Pešu ciemā – no Pirmās līdz Divpadsmitajai ielai

2/4
0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas