Titānika ēdienkarte izsolē varētu sasniegt pat 70 tūkst. dolāru vērtību

0 komentāri

Senu piemiņlietu kolekcionāriem pavērusies iespēja tikt pie patiešām unikāla priekšmeta. Tā ir restorāna ēdienkarte no 1912. gadā avarējušā okeāna lainera Titāniks. Tās cena gan tiek lēsta krietni dārgāk, nekā būtu izmaksājušas visdārgākās pusdienas uz savulaik lepnākā kuģa.

Avarējušā lainera pēdējo pusdienu ēdienkarti līdz mūsdienām saglabājis viens no izglābtajiem pasažieriem. Abrahams Linkolns Salomons bija viens no pirmās klases pasažieriem, kas atradās tā saucamajā “miljonāru laivā”. Lai arī glābšanas laivā bija vieta 40 cilvēkiem, tajā bija tikai 12 pasažieri un apkalpes locekļi. Tolaik presē parādījās baumas, ka turīgie pasažieri esot piekukuļojuši apkalpi, lai tajā netiktu uzņemti slīkstošie.

Ēdienkartē minēta auksta liellopu gaļa, pelmeņi un citi sāļie ēdieni. Savukārt ēdienkartes aizmugurē parakstījies cits pirmās klases pasažieris Aizeks Džeralds Frauentāls, ar kuru Salomons liktenīgajā dienā ieturēja pusdienas.

Ēdienkarte kopā ar dažiem citiem objektiem, kas saistīti ar nogrimušo laineri, tiks izsolīta 30. septembrī. Tās cena prognozēta 50 līdz 70 tūkst. ASV dolāru robežās.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas