Tagad, lai komponētu, nav vajadzīgs pat mūzikas instruments

0 komentāri
Tagad, lai komponētu, nav vajadzīgs pat mūzikas instruments
Foto: Andrew Kuznetsov, Flickr

Nu ikviens var kļūt par komponistu – nav nepieciešama ne muzikālā izglītība, ne prasme spēlēt kādu instrumentu. Viss, kas vajadzīgs, ir speciāli aprīkots cimds.

Cimds, kas pieskārienu pārvērš mūzikā – tā raksturojams kādas amerikāņu kompānijas izgudrojums. Jebkura stingra virsma – galds, krēsls, klavieres ar aizvērtu vāku vai pat paša cilvēka ķermenis – var tikt pārvērsts mūzikas instrumentā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Cimdā iešūti astoņi sensori, kas atrodas uz plaukstas un starp pirkstiem, tas savienots ar speciālu magnētisku rokassprādzi, kas ar bluetooth palīdzību radīto skaņu pārraida uz datoru vai viedtālruni. Sensori reaģē uz dažāda stipruma pieskārieniem, attiecīgi radot skaņu, kas tiek nospēlēta viedtālrunim vai datoram pievienotajās austiņās. Lai arī tāpat kā jebkuru mūzikas instrumentu, cimdu var izmantot arī iesācēji, viens no tehnoloģijas radītājiem Andrea Balderiči atzīst, ka mūziķiem jaunā tehnoloģija pavērs īpaši plašas iespējas.

“Katra virsma ir kā iespēja – spēlēt var uz gandrīz jebkā! Spēlējot kādu instrumentu ar cimdu rokā, veidojas tāda kā dubultā performance. Jo reizē tiek fiksēta pirkstu radītā skaņa uz instrumenta un arī papildu signāli, kas nāk no sensoriem cimdā,” skaidro Balderiči.

Jaunās tehnoloģijas izstrādātāji paši ir mūziķi. Viņi stāsta, ka, uzstājoties publikas priekšā, vienmēr vēlējušies publikai vizuāli parādīt, kā rodas melodija un dažādi mūzikas efekti. Ar jaunizveidoto cimdu tas ir iespējams.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas