Sumo cīkstoņi ar līdzsvara trikiem ieskandina Jauno gadu

0 komentāri

Jaunā gada sagaidīšanas rituāls saskaņā ar senām Japānas tradīcijām noritējis Tokijā. Tur lielākā šinto dievnama pagalmā to īstenojuši valsts labākie sumo meistari.

Sumo cīņa, kuras saknes meklējamas senās Japānas šinto reliģijā, sākotnēji tika piekopta tempļos kā upurēšanas rituāls dieviem. Šodien rituālā sumo meistari, kuru svars ir ap 150 kilogramiem, bet augums – teju divi metri, pie Tokijas lielākā šinto dievnama uz granīta virsmas demonstrēja izcilu līdzsvara kontroli.

Mongoļu izcelsmes sumo cīkstonis Hakuho ieņem augstāko rangu sumo hierarhijā un ir tikai viena titula attālumā no kļūšanas par godalgām bagātāko sumo cīkstoni Japānā. 29 gadus vecajam cīkstonim jau ir 32 tituli – tikpat, cik visu laiku labākajam sumo meistaram Taiho, kurš sportu pameta pirms 44 gadiem.

Lai noraudzītos šajā rituālā, pie dievnama bija pulcējušies simtiem cilvēku.

Profesionālajā sumo šobrīd aktīvi piedalās vairāk nekā 40 ārvalstnieku, kuru dzimtene ir pat tādās Japānai attālās vietās kā Brazīlija vai Bulgārija.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas