Staro Rīga laikā valdības namu izgaismos Latvijas ģerboņa stāsts

0 komentāri

Tradicionālajā gaismas festivālā Staro Rīga Ministru kabineta ēkas izgaismošanas projektā galvenajā lomā būs Latvijas valsts ģerbonis. Ar 3D animācijas palīdzību tiks izstāstīta gan nacionālā simbola veidošanās vēsture, gan tā elementu nozīme.

”No hronikām līdz pat mūsdienu mācību grāmatām stāsts par karmīnsarkanās un baltās krāsas saderību, kā arī Si bemol mažorā tērptie vārdi Dievs, svētī Latviju kļuvuši par mūsu valsts nacionālajiem simboliem. Taču ir vēl arī trešais simbols – noslēpumaināks, taču tikpat nozīmīgs kā abi pārējie – Latvijas valsts ģerbonis. Tas vēsturiski veidots, lai apvienotu latviešu tautu, bet ir nepelnīti piemirsts un ikdienā maz lietots. Tāpēc Ministru kabinets, turpinot pirms četriem gadiem noteikto stratēģiju gaismas festivāla projektos vēstīt par valstiskām vērtībām, šogad stāstīs Latvijas ģerboņa stāstu,” skaidro Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Par Latvijas valsts ģerboni mūsdienu literatūrā maz rakstīts. Pieejamā informācija ir skopa un nepilnīga. Arī Latvijas okupācijas laiks to nav saudzējis. Tāpēc, veidojot valdības nama izgaismošanas projektu, Valsts kanceleja kopā ar heraldikas ekspertiem centusies kopā salikt vēsturiskus un plašai sabiedrībai nezināmus faktus, lai izveidotu vienkāršu un cilvēcisku stāstījumu par Latvijas ģerboni.

Ministru kabineta ēkas izgaismošanas projekta īstenošanā aicināti iesaistīties arī iedzīvotāji. No 10. Līdz 14. novembrim Valsts kanceleja sociālā tīkla Twitter kontā @Brivibas36 rīkos konkursu, kurā ikviens varēs pārbaudīt savas zināšanas par Latvijas valsts ģerboni. Uzvarētājiem paredzētas arī latviskas pārsteigumu balvas.

Valsts kanceleja ar valdības nama izgaismošanas projektiem gaismas festivālā Staro Rīga piedalās jau ceturto gadu. Iepriekšējos trīs gados īstenoti projekti par Latvijas valsts karogu (2011), par mūsu valsts izcilākajām personībām (2012) un par brīvību un tās izpausmēm (2013). Gaismas festivāls šogad notiks piecus dienas – no 14. līdz 18 .novembrim katru vakaru plkst. 18.00–23.00.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas