Spīķeros atklās neparastu hiperbolu izstādi

0 komentāri

No 3. oktobra līdz 9. novembrim kim? Laikmetīgās mākslas centrā būs atvērta izstāde ”Hiperboliskās plaknes un ilgtspējības tīkli”. Tajā kā īpašs akcents izstādīts kāds Ginesa rekordu grāmatā iekļauts eksponāts.

Projekta ”Hiperboliskās plaknes un ilgtspējības tīkli” ietvaros tiks eksponēti matemātiķes Dainas Taimiņas un rokdarbnieču tamborētie 3D objekti, LiepU MPLab Jauno mediju mākslas programma, studentu radītās digitālās vizualizācijas, kā arī interaktīvais ilgtspējības tīklu interfeiss.

Izstādē būs apskatāma arī hiperbola, kas kā lielākā un garākā iekļauta Ginesa rekordu grāmatā. Tajā ”ietamborēts” 7 km gars diegs. Kā interesants tiek uzsvērts fakts, ka dators hiperbolu spēj “uzzīmēt” līdz noteiktai robežai un tālāk nav formulas, pēc kuras aprēķināt hiperbolas līkločus. Līdz ar to uztamborētās hiperbolas patiesība ir 3D mākslas darbi, ko neviena tehnoloģija nespēj izveidot.

Arī tad, ja zināšanas par matemātiku ir vājas, izstāde ļaus priecāties par vienreizējiem mākslas darbiem.

Ekspozīciju papildinās Dainas Taimiņas, sociologa Valda Kreba un mākslinieku Rasas Šmites un Raita Šmita sniegtās publiskās lekcijas un radošās darbnīcas.

Plašāk skaties videosižetā!

 

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas