Spēcīgākos pēdu īkšķus noskaidro īpašās sacensībās

0 komentāri

Briti ir izgudrojuši ne tikai futbolu. Šīs nācijas jaunrades sarakstā ir arī mazāk populārs sporta veids – cīkstēšanās ar pēdu īkšķiem. Un nu jau ceturto gadu desmitu spēcīgākos meistarus noskaidro pasaules mēroga sacīkstēs.

Šī gada čempionāts notika nelielajā Fenny – Bentlijas ciemā Derbšīrā Anglijas ziemeļos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Dīvainā sporta veida pirmsākumi meklējami 1976. gadā, kad netālu esošā Vītonas ciema iedzīvotāji mēģināja izgudrot spēli, kurā spētu uzvarēt tikai briti. Izskatot vienu ideju pēc otras, viņi nonāca līdz cīņai ar pēdu īkšķiem.

Sporta spēle ir līdzīga cīņai ar rokām. Katram duelim ir trīs raundi. Vispirms pretinieki, sēžot viens pret otru, cīnās ar labajiem kāju īkšķiem, tad ar kreisajiem, tad atkal ar labajiem. Vīrieši sacenšas tikai ar vīriešiem, sievietes ar sievietēm.

Lai piedalītos sacīkstēs viesiem dalībniekiem tiek veikta pēdu inspekcija. Sacensībās var piedalīties tikai ar kvalificētas medmāsas atļauju.

Pirmā sacensību kārtas parasti tiek aizvadītas ļoti ātri, taču jo mazāk dalībnieku paliek, jo spēkošanās ilgāka.

Par šī gada čempionāta uzvarētāju tika kronēts Alens Nešs. Viņa uzvara nav pārsteigums. Viņš šajā disciplīnā ir nepārspēts čempions jau 12 gadus. Sieviešu konkurencē triumfēja sieviete, kura gribēja būt atpazīstama tikai ar segvārdu Treisija – Vieglais Īkšķis.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas