Spāņi plosās ikgadējās tomātu cīņās

0 komentāri

Spānijas pilsētā Bunjolā aizvadīts ikgadējais tomātu kauju festivāls “Tomatina”. Vairāki tūkstoši cilvēku apmētāja viens otru ar 125 tonnām tomātu, piepildot Bunjolas pilsētiņas ielas ar sarkanu masu. Tomātu cīņas Spānijā kļuvušas par tūristu iecienītu notikumu un šogad pulcēja 22 tūkstošus dalībnieku. Nu “Tomatina” ir kļuvis par 50 km no Valensijas esošās pilsētiņas vizītkarti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vietējā leģenda vēsta, ka pasākums aizsākās 40.gadu vidū, kad vairāki jaunieši sāka mētāties ar ēdienu netālu no pilsētas laukumā novietota dārzeņu kioska. Viņi esot atkārtojuši kauju katru gadu, līdz tā kļuva par pilsētas tradīciju. Mūsdienās Bunjolā uzstādītas pārvietojamās dušas, kurās tomātu kaujas dalībnieki var nomazgāties, un pēc tām tiek noskalotas pilsētas ielas un māju fasādes.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas