Šonakt debesīs novērojams ”zvaigžņu lietus” maksimums

1 komentārs

Klāt augusts, kas nozīmē, – klāt arī skaistākie vakari, kad iespējams nodoties zvaigžņu vērošanai. Astronomi informē, ka tieši šovakar meteoru lietus sasniegs tā maksimumu.

Zvaigžņu lietus jeb, kā to precīzāk sauc astronomi, meteoru plūsma rodas, Zemes orbītai šķērsojot komētas orbītu, tādējādi atmosfērā milzīgā ātrumā ielido sīkas daļiņas, izmērā ne lielākas par smilšu graudu, un strauji uzliesmo. No Zemes tās izskatās kā krītošas zvaigznes, tāpēc arī tautā šī parādība ieguvusi tēlaino nosaukumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Augusta vidus ik gadu ir piemērotākais laiks zvaigžņu lietus vērošanai, taču šis vakars ir īpašs, jo gaidāms meteoru plūsmas maksimums! Paredzams, ka šovakar stundā varēšot redzēt līdz pat 100 meteoriem, un saskaņā ar tautas tradīcijām tas nozīmē, ka jāpagūst arī ievēlēties 100 vēlēšanās.

Atgādinām vien, ka vislabāk zvaigznes vērot ārpus pilsētu gaismām. Piemēram, ir iespējams pievienoties amatieru astronomijas semināram Ērglis 2015, kas šogad norisinās Mālpilī.

Galerijā skaties, kā zvaigžņu lietu izdevies iemūžināt fotogrāfam un zvaigžņu pētniekam Mārtiņam Vanagam. Fotogrāfijas tapušas gan pagājušajā naktī, gan nakti iepriekš Liepājā un daži arī, vērojot zvaigžņu lietu pavasarī Madonā.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Anna
    +1

    Anna

    VIslabākā krītošo zvaigžnu vērošna ir pie jūras

    13.08.2015 00:06

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas