Šokējošs salīdzinājums: kamēr Vācijā ēd par 250 eiro nedēļā, tikmēr – Čadā par vienu eiro…

0 komentāri

Lai gan mums visiem savu problēmu pietiek, nekad nenāk par ļaunu “izkāpt” no savas ikdienas un ieskatīties citur, lai saprastu, ka varbūt mūsu ikdienas likstas nav nemaz tik lielas vai arī nemaz nevar nosaukt par likstām…

Lai gan šis pētījums nav nekas jauns, lieku reizi der atgādināt, cik mums apkārt viss tomēr ir salīdzinoši pieejams, ja par piemēru ņemam Čadu, kur ciemi dzīvo tuksnešos un ar auglīgu zemi viņi īpaši lepoties nevar. Tur vienā ģimenē, kur tiek audzināti vismaz 4-5 bērni, par ēdienu maksātspēja ir vien nedaudz pāri vienam eiro nedēļā (!), turpretī, piemēram, vidusmēra ģimene Hamburgā, kur ģimenē ir divi bērni, par ēdienu spēj atļauties iztērēt vairāk nekā 250 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šo trako pētījumu, kurā piedalījās ģimenes no tādām pasaules vietām kā Gvatemala, ASV, Francija, Mongolija, Grenlande, Polija u.c., veica divi vīri, amerikāņi Pīters Menzels un Feits Daluisio. Apceļojot planētu, viņi beigu beigās izdeva fotogrāmatu, kurā ir apkopojums teju no katras pasaules valsts, un to arī tagad var iegādāties e-vietnē Amazon.com.

Lūk, neliels ieskats viņu darbībā!

P.S. Jāņem vērā, ka šie dati apkopoti pirms diviem gadiem, tāpēc dolārus pret eiro rēķinājām pēc mūsdienu kursa jeb 1 pret 0,92.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas