Šodien svin Debesskrāpju dienu. Viss, ko par tiem nezināji!

0 komentāri

Šodien visā pasaulē tiek svinēta Debesskrāpju diena. Un kādēļ gan ne? Tie ar savu grāciju apbur ne vien tūristus, bet arī šajās ēkās strādājošos un dzīvojošos, kas ik dienu var baudīt elpu aizraujošus skatus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Par debesskrāpjiem visbiežāk dēvē ēkas, kam ir vismaz 40 stāvu vai kuras ir vismaz 150 metrus augstas. Laika gaitā debesskrāpju augstums ir kļuvis arvien lielāks. Šobrīd pasaulē augstākā celtne Burj Khalifa, kas atrodas Dubaijā, ir 829,8 metrus augsta.

Termins ”debesskrāpis” radās 19. gadsimtā. Tad par debesskrāpjiem dēvēja ēkas, kam bija vismaz desmit stāvu. Pirmais pasaules debesskrāpis atrodas Čikāgā – Home Insurance Building, kas celts 1885. gadā.

Latvijas augstākā būve ir Rīgas radio un televīzijas tornis Zaķusalā, tomēr tas nav klasificējams kā debesskrāpis. Tā augstums ir 368,5 metri, un tas nozīmē, ka tas ir ne augstākais tornis Baltijas valstīs.

Tikmēr Latvijas augstākā ēka ir Saules akmens jeb Swedbank centrālā ēka Ķīpsalā – 26 stāvi slejas 120,5 metru augstumā.

FOTO

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas