Skeitparks iegūst kultūras vēstures pieminekļa statusu

0 komentāri

Kāds Londonas skeitparks kļuvis par pirmo būvi Eiropā, kas iekļauts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Tādējādi ir lauzta līdzšinējā tradīcija īpašu statusu piešķirt tikai vēsturiskām ēkām.

Šis Londonas skeitparks tagad juridiski tiek aizsargāts tāpat kā britu galvaspilsētas vēsturiskās celtnes, piemēram, parlamenta ēka un Vestminsteras abatija.

Anglijas vēsturiskā mantojuma padome uzskata, ka Londonas pirmais skeitparks, kas pilsētas austrumu daļā tika atklāts 1978. gadā, ir ar kultūrvēsturisku nozīmi, tāpēc iekļaujams aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Un otršķirīga nozīmē bijusi tam, ka šī ir moderna būve.

Briti šajā ziņā kļuvuši par pionieriem Eiropā, jo nevienā citā Eiropas valstī šāda veida būvēm pagaidām nav piešķirts kultūras pieminekļa statuss. Notikums ir unikāls arī pasaules mērogā, jo vēl tikai Amerikā īpašs statuss ir piešķirts skeitparkam. ASV Vēsturisko vietu nacionālajā reģistrā pagājušajā gadā tika iekļauts skeitparks, kas atrodas Tampā, Floridas štatā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas