Sērfotāji izpērk ierīci haizivju atbaidīšanai

0 komentāri

Austrālijas sērfotāju vidū arvien populārāka kļūst ierīce, ar kuru varot aizbiedēt haizivis. Pagaidām neviens par tās efektivitāti nav sūdzējies, taču eksperti brīdina – simtprocentīgu garantiju tā nesniedz.

Austrālijas sērferi devušies pretuzbrukumā haizivīm, mēģinot okeāna plēsoņas atbaidīt ar elektroniku. Bažām ir pamats – Jaundienvidvelsas štatā šogad četrkāršojies haizivju uzbrukumu skaits cilvēkiem. Neraugoties uz to, štata piekraste joprojām tiek uzskatīta par sērfotāju Meku, kas ik gadu vilina desmitiem tūkstošu šī sporta veidu entuziastu no visas pasaules. Šobrīd sērfotāji sākuši izmantot ierīci SurfSafe, kas tiek piestiprināta dēlim ar nolūku atbaidīt haizivis. Tā maksā 280 dolārus.

Arlens Makfērsons atzīst, ka ierīci nopircis, jo personiskā drošība ir pirmajā vietā.

Tomēr eksperti brīdina – 100 % garantiju ierīce nespēj sniegt.

Profesors Robs Harkorts norāda, ka ierīce nav domāta tam, lai turētu haizivis drošā attālumā, tā var vienīgi ierobežot haizivju nolūku doties uzbrukumā. Testos, kas veikti Dienvidāfrikā un Austrālijā pierādīts, – ierīce tikai samazina haizivju uzbrukuma risku, taču pilnībā to apturēt nespēj.

Tikmēr sērfotāju aprindās ierīce tiek apspriesta ar lielu entuziasmu. Tie, kas ikdienā dodas okeāna viļņos pēc adrenalīna devas, cer, ka reiz tiks izgudrota ierīce, kas spēs 100% garantēt viņu drošību.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas