Saulgriežu ugunis arī šogad iekurs Rīgas kalnos

0 komentāri

Tuvojoties gada skaistākajiem un skanīgākajiem latviešu tradicionālajiem svētkiem – vasaras saulgriežiem, no 18. līdz 21. jūnijam, godinot tradīcijas, tiks iedegtas saulgriežu ugunis Rīgas kalnos – Torņakalnā, Čiekurkalnā, Dzegužkalnā, Āgenskalnā un Grīziņkalnā.

Ceturtdien, 18. jūnijā, plkst. 19.00 ielīgošanu Rīgas kalnos ievadīs Zāļu vakars ar Līgo dziesmām, rotaļām un dančiem Torņakalnā J. Akuratera un O. Vācieša muzeja dārzā kopā ar Ivetu Vizbulīti un Vidvudu Medeņiem.

20. jūnijā no plkst. 12.00 Līgo dziesmas skanēs Čiekurkalnā, kur reizē ar vasaras gadatirgu notiks ielīgošana Čiekurkalna tirgū kopā ar folkloras kopu Rija. Ielīgošanu vadīs Signe Sniedze un Druvis Rijnieks. Savukārt plkst. 15.00 uz ielīgošanu aicināti Dzegužkalna iedzīvotāji un ikviens interesents Dzegužkalna estrādē, kur Ilga Reizniece kopā ar Rīgas Danču klubu ierādīs īstos deju soļus Jāņu rotaļās un dančos. Vakarpusē plkst. 18.00 līgos arī Āgenskalns, kur ikviens jāņabērns gaidīts uz ielīgošanu E. Smiļģa Teātra muzejā kopā ar kapelu Hāgenskalna muzikanti, folkloras kopu Dandari un vadītāju Ilmāru Pumpuru.

Saulgriežu dienā, 21. jūnijā, no plkst. 13.00 līgos arī Grīziņkalns, kur folkloras kopas Krulla, Ciguzis, Zvīgzna un Rija ikvienu priecēs ar Līgo dziesmām, rotaļām un dančiem parkā. Kopā ar vadītājiem Ievu Bērziņu un Druvi Rijnieku dancos un līgos kā mazi, tā lieli.

”Līgosim kopā – saglabāsim un mācīsimies Jāņu tradīcijas, darināsim vainagus, dziedāsim, godināsim Jāņus, iesim rotaļās un lēksim dančus! Izbaudīsim latviešu kultūras tradīciju spēku un iedegsim gaismu arī katrs sevī!” aicina Austras biedrības pārstāve Inese Sērdiene.

Ielīgošanu rīko Austras biedrība ar Rīgas domes atbalstu. Ieeja – bez maksas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas