Sākusies vērienīgākā Lielā Ķīnas mūra izpēte

0 komentāri

Izmantojot jaunākās tehnoloģijas, Ķīna sākusi vērienīgu projektu, kura mērķis ir veikt līdz šim precīzāko Lielā Ķīnas mūra izpēti. Tas tiek darīts, lai vēsturisko būvi pēc iespējas labāk saglabātu nākamajām paaudzēm.

Vērienīgajā projektā iesaistījies Lielā Ķīnas mūra izpētes institūts un Starptautiskais Kosmosa tehnoloģiju centrs, kas darbojas UNESCO paspārnē.

Izmantojot lāzerus un radarus, Lielais mūris tiks mērīts līdz milimetra precizitātei. Projektā tiks iesaistīti arī helikopteri un bezpilota lidmašīnas, ar kuru palīdzību tiks uzņemtas vēsturiskās būves augstas izšķirtspējas fotogrāfijas.

Speciālisti ar šo projektu saista lielas cerības, jo, kad darbs būs pabeigts, ekspertu rīcībā būs līdz šim precīzākā Lielā Ķīnas mūra karte un saskaņā ar to varēs plānot mūra atjaunošanas un saglabāšanas darbus.

Darba apjoms būs liels, jo aizvēsturiskais mūris stiepjas vairāk nekā 20 tūkstošu kilometru garumā. Tā ir pasaulē lielākā cilvēku veidotā būve, kuras mērķis bija sargāt valsts ziemeļu robežu. 1987. gadā Lielais Ķīnas mūris tika iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas