Sakrāta, iespējams, lielākā dzēšgumiju kolekcija

0 komentāri
Sakrāta, iespējams, lielākā dzēšgumiju kolekcija
Foto: CliffMuller, Flickr.com

Kolekcionēt var visdažādākās lietas – sākot no markām un beidzot ar rotaļu lācēniem. Kāda sieviete Ķīnā ir veltījusi 26 gadus dzēšgumiju kolekcionēšanai.

Žū Jū dzēšgumiju krājumi kļuvuši par vienu no vislielākajām dzēšgumiju kolekcijām pasaulē. Savu rūpalu sieviete sāka 1989 gadā, kad 11 gadu vecumā vecāki viņu aizveda uz Šeņdžeņu, pilsētu Ķīnas dienvidrietumos. Tur viņa ieraudzīja dzēšgumijas vietējā kancelejas preču veikalā. Pašu pilsētā bijušas tikai taisnstūra formas dzēšgumijas, tādēļ Šeņdžeņā ieraudzītās ovālās, sirds veida, romba un kantainās dzēšgumijas meiteni sajūsminājušas.

Kopš tā laika viņa pirka katru dzēšgumiju, ko vien ieraudzīja. No saviem ceļojumiem uz pilsētām visā pasaulē, tostarp Japānā, ASV, kā arī Eiropā, viņa mājās atveda neskaitāmus jaunus dzēšgumiju komplektus.

Nu dzēšgumiju ir tik daudz, ka Žū tās visas nemaz nav izlikusi apskatei. Lielākā daļa atrodas kastēs, jo plauktos visām vietas nav. Precīzu kolekcijas eksponātu skaitu ķīniete nezina. Viņa pieļauj, ka to varētu būt vismaz simt tūkstoši.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas