Sakrāta, iespējams, lielākā dzēšgumiju kolekcija

0 komentāri

Kolekcionēt var visdažādākās lietas – sākot no markām un beidzot ar rotaļu lācēniem. Kāda sieviete Ķīnā ir veltījusi 26 gadus dzēšgumiju kolekcionēšanai.

Žū Jū dzēšgumiju krājumi kļuvuši par vienu no vislielākajām dzēšgumiju kolekcijām pasaulē. Savu rūpalu sieviete sāka 1989 gadā, kad 11 gadu vecumā vecāki viņu aizveda uz Šeņdžeņu, pilsētu Ķīnas dienvidrietumos. Tur viņa ieraudzīja dzēšgumijas vietējā kancelejas preču veikalā. Pašu pilsētā bijušas tikai taisnstūra formas dzēšgumijas, tādēļ Šeņdžeņā ieraudzītās ovālās, sirds veida, romba un kantainās dzēšgumijas meiteni sajūsminājušas.

Kopš tā laika viņa pirka katru dzēšgumiju, ko vien ieraudzīja. No saviem ceļojumiem uz pilsētām visā pasaulē, tostarp Japānā, ASV, kā arī Eiropā, viņa mājās atveda neskaitāmus jaunus dzēšgumiju komplektus.

Nu dzēšgumiju ir tik daudz, ka Žū tās visas nemaz nav izlikusi apskatei. Lielākā daļa atrodas kastēs, jo plauktos visām vietas nav. Precīzu kolekcijas eksponātu skaitu ķīniete nezina. Viņa pieļauj, ka to varētu būt vismaz simt tūkstoši.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas