FOTO: Rīgas Dzelzceļa tiltam šodien 101 gads!

0 komentāri

Tieši pirms 101 gada, trauksmainajā 1914. gada 8. aprīlī, pilsētas iedzīvotājiem un vadībai bija solīds pamats svinībām – tika atklāts jaunais Dzelzceļa tilts pāri Daugavai.

Tilta projektēšana tika uzsākta vēl 1902. gadā, bet celtniecība sākās 1909. gadā. Kopumā bija nepieciešami 12 gadi, līdz inženiertehniskās ieceres iegūtu reālas tilta aprises betona pontonu, tērauda konstrukciju un sliežu veidolā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tiesa, lai gan Dzelzceļa tilts stāv kā klints, tā mūžs ir bijis gana raibs – divu karu iedragāts. Jau Pirmā pasaules kara laikā, atkāpjoties Krievijas impērijas karaspēkam, tika uzspridzināti divi tilta posmi. Otrā pasaules kara laikā nacistiskās Vācijas inženieri tiltu atjaunoja, taču 1944. gadā, Rīgai tuvojoties Sarkanās armijas karaspēkam un vāciešiem atkāpjoties, tika uzspridzināti visi tilta posmi (kā jau vāciešiem pieklājās). Tilts pilnībā tika atjaunots 1955. gadā un stāv vēl šodien!

2007. gadā Dzelzceļa tilts ieguva sev krāšņu rotu – tā dzelzs tilta konstrukcijas tika izgaismotas zilām lampiņām, bet 2014. gadā tiltam tika piešķirts oficiāls nosaukums – Dzelzceļa tilts!

Rīgas Dzelzceļa tilts ir gana iespaidīga būve, tāpēc piedāvājam apskatīt mūža gājumu fotogalerijā.

Foto

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas