Restaurēs Pjēro della Frančeskas šedevru

0 komentāri

Renesanses mākslinieka Pjēro della Frančeskas šedevrs Augšāmcelšanās iegūs otro elpu. Tas tiek gatavots savai pirmajai visaptverošajai restaurācijai.

Della Frančeska Augšāmcelšanos uzgleznoja uz pilsētas rātsnama sienas laika posmā no 1450. līdz 1465. gadam. Mūsdienās šajā ēkā ir iekārtots muzejs. Lai gan atvērto durvju politika, iespējams, ir palīdzējusi saglabāt Frančeskas darbu popularitāti, laika zobs freskai par labu nav nācis. Tagad 225 reiz 200 centimetrus lielo fresku glābs no gadsimtiem krātiem netīrumiem, mitruma, plaisām un krāsas izmaiņām. Tā ir pirmā šī šedevra visaptverošā restaurācija.

Freskā mākslinieks atveidojis Jēzu Kristu, kurš tikko augšāmcēlies un ir vēl ar apbedījuma drēbēm mugurā. Viņš stāv pie sava kapa malas, bet blakus aizmiguši redzami četri romieši.

Freskas izdzīvošana līdz mūsdienām arī saistīta ar zināmu brīnumu. Otrā pasaules kara laikā britu artilērijas virsnieks Tonijs Klarks neizpildīja pavēli un Sansepolkro pilsētu neapšaudīja, jo viņš bija lasījis angļu rakstnieka Oldesa Hakslija eseju, kur autors šo Kristus augšāmcelšanās fresku bija nosaucis par visu laiku labāko mākslas darbu pasaulē.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas