Restaurēs Pjēro della Frančeskas šedevru

0 komentāri
Restaurēs Pjēro della Frančeskas šedevru
Foto: Reuters/ Scanpix

Renesanses mākslinieka Pjēro della Frančeskas šedevrs Augšāmcelšanās iegūs otro elpu. Tas tiek gatavots savai pirmajai visaptverošajai restaurācijai.

Della Frančeska Augšāmcelšanos uzgleznoja uz pilsētas rātsnama sienas laika posmā no 1450. līdz 1465. gadam. Mūsdienās šajā ēkā ir iekārtots muzejs. Lai gan atvērto durvju politika, iespējams, ir palīdzējusi saglabāt Frančeskas darbu popularitāti, laika zobs freskai par labu nav nācis. Tagad 225 reiz 200 centimetrus lielo fresku glābs no gadsimtiem krātiem netīrumiem, mitruma, plaisām un krāsas izmaiņām. Tā ir pirmā šī šedevra visaptverošā restaurācija.

Freskā mākslinieks atveidojis Jēzu Kristu, kurš tikko augšāmcēlies un ir vēl ar apbedījuma drēbēm mugurā. Viņš stāv pie sava kapa malas, bet blakus aizmiguši redzami četri romieši.

Freskas izdzīvošana līdz mūsdienām arī saistīta ar zināmu brīnumu. Otrā pasaules kara laikā britu artilērijas virsnieks Tonijs Klarks neizpildīja pavēli un Sansepolkro pilsētu neapšaudīja, jo viņš bija lasījis angļu rakstnieka Oldesa Hakslija eseju, kur autors šo Kristus augšāmcelšanās fresku bija nosaucis par visu laiku labāko mākslas darbu pasaulē.

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas