Portugāļu mākslinieki festivālam Staro Rīga 2014 gatavo gaismas cirku

0 komentāri

Viens no lielākajiem un tehniski iespaidīgākajiem gaismas festivāla Staro Rīga 2014 objektiem būs portugāļu kompānijas Ocubo veidotais Gaismas cirks, kas piecus festivāla vakarus priecēs rīdziniekus un pilsētas viesus uz viesnīcas Astor Riga Hotel&Conference, Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 10, fasādes, informē nodibinājuma Rīga 2014 pārstāve Linda Pastare.

”Pilsēta ir tumša, klusa, mēness virs tās ir skumjš, bet, ierodoties cirkam, visi pēkšņi kļūst priecīgāki, uzaust gaisma!” par priekšnesumu stāsta Karola Purnelle (Carole Purnelle) no kompānijas Ocubo. Šis objekts jau pabijis dažādos gaismas festivālos pasaulē, bet Rīgai tiek personalizēts ar vairākiem pilsētai raksturīgiem tēliem – Melno kaķi, Sv. Pētera baznīcas Zelta gaili un Rīgas bebru. Īpaša vieta Gaismas cirkā ierādīta Rīgas kultūras gada partnerpilsētai Siguldai un tās iedzīvotājiem.

Fantāzijas cirka publiku veidota sadarbībā ar Rīga 2014 partnerpilsētu Siguldu – sabiedrībā pazīstami siguldieši smiesies, priecāsies, baidīsies un brīnīsies uz tumši sarkanās viesnīcas ēkas fasādes, tādējādi iekļaujoties gaismas cirka priekšnesumā. Kopumā tie ir 24 siguldieši, gan pazīstami sportisti un mūziķi, gan sabiedrībā zināmi cilvēki, kuriem bijusi liela loma Siguldas kultūras procesos. Filmēšanas un fotografēšanas procesā, kas notika Siguldā, fotogrāfa Jura Kilkuta vadībā aktīvi iesaistījās arī personību ģimenes. Tādēļ ”cirka publikas” vecuma amplitūda ir no diviem līdz 85 gadiem.

Ocubo pārstāve īpaši priecājas par izvēlēto ēku – 2012. gadā restaurēto 19. gadsimta eklektikas stilā ieturēto celtni, kurā savu mājvietu radusi viesnīca Astor Riga Hotel&Conference. ”Mums ļoti patika izvēlētā ēka, tā ir sarkanā, spēcīgā krāsā. Veidojot videomontāžu, ēkas arhitektūra ir ļoti svarīga. Vari ar to spēlēties, un ir jātiek galā ar tās arhitektoniskajiem elementiem,” skaidro māksliniece.

Staro Rīga 2014 izpildproducents Mārcis Gulbis Gaismas cirku novērtē kā vienu no šā gada lielākajiem festivāla objektiem, kas spilgti ilustrē kopējo šā gada Staro Rīga sajūtu. ”Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā šis festivāls veic milzu lēcienu savā attīstībā un kļūst par patiešām lielu spēlētāju starp šāda veida starptautiskiem pasākumiem. Mums ir izdevies uz Latviju atvest lielāko daļu no šobrīd pasaulē atzītākajiem māksliniekiem, kas strādā ar gaismas objektiem,” pauž Mārcis Gulbis.

Jau ziņots, ka šogad gaismas festivāls Staro Rīga 2014 notiks no 14. līdz 18. novembrim ik vakaru no plkst. 18.00 līdz 23.00. Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā, piedzīvojot pozitīvu force majeure, gaismas festivāls pirmoreiz piedāvās plašu ārvalstu mākslinieku darbu skati, un vērienīgā līdzdalības akcijā Rīgas karnevāls aicina ikvienu rīdzinieku iesaistīties pilsētas izgaismošanā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas