Pirmā sieviete kosmonaute atklāj unikālu izstādi Londonā

1 komentārs

Unikāla izstāde atklāta Londonā – tajā redzami padomju kosmosa kuģi. Turklāt izstādi atklājusi Valentīna Tereškova – pirmā sieviete, kura devusies kosmosā.

Londonas zinātnes muzeja rīkotās izstādes atklāšanas dienā daudzi vēlējās iegūt Valentīnas Tereškovas autogrāfu. Izstāde ir nozīmīga arī pašai Tereškovai – pirmā sieviete kosmosā šeit var redzēt kosmosa kuģi Vostok 6, ar kuru viņa 1963. gadā atgriezās no orbītas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

78 gadus vecā Tereškova uzskata, ka šī izstāde apliecina, cik interesanta un būtiska ir kosmosa izpēte. Viņa pauda cerību, ka tā iedvesmos gados jaunus cilvēkus doties kosmosā vai kļūt par zinātniekiem.

Izstāde Kosmonauti – kosmosa gadsimta dzimšana ir lielākā padomju kosmosa kuģu ekspozīcija, kas jebkad sarīkota ārpus Krievijas. Izstādē apskatāms 5 metrus augsts lidaparāts, ar ko kosmonauti nosēdās uz mēness. Citu eksponātu vidū ir suņu katapultēšanās sistēma un dušas kabīne, kas tika izveidota kosmosa stacijā Mir, taču tā arī neieguva popularitāti kosmonautu vidū. Izstāde publikai ir atvērta no šodienas un turpināsies līdz 13. martam.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Jānis Lulle
    0

    Jānis Lulle

    Es par kosmonautiem uz Mēness dzirdu pirmo reizi! Ja autors runā par 1969 - 1971. gadu, tad uz Mēness bija astronauti. Neviens kosmonauts uz Mēness nav bijis!

    27.09.2015 19:29

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas