Pie Ministru kabineta vienosies dziesmā Saule, Pērkons, Daugava

0 komentāri

13. novembrī plkst. 17.00 pie Latvijas Republikas Ministru kabineta, Brīvības bulvārī 36, notiks zibakcija, kurā valsts svētku mēnesī ikviens aicināts kopīgi izpildīt Mārtiņa Brauna dziesmu Saule, Pērkons, Daugava.

Šī ir jau trešā akcija Rakstniecības un mūzikas muzeja organizētajā zibakciju ciklā Mūsu dziesma Latvijai. Dziesmu Saule, Pērkons, Daugava diriģēs RTU jauktā kora Vivere un Rīgas Doma kora skolas jauktā kora vadītājs Gints Ceplenieks. Lai dziedāšanā varētu iesaistīties ikviens, akcijas dalībnieki saņems dziesmas tekstu. Zibakciju filmēs, un iegūtais materiāls tiks izmantots Rakstniecības un mūzikas muzeja topošajā ekspozīcijā Dziesma.

Jau vairāku mēnešu garumā muzejs iesaista sabiedrību ekspozīcijas Dziesma veidošanā. Vairākās Latvijas pilsētās – Liepājā, Daugavpilī, Cēsīs, Jelgavā, Rīgā un citviet – notikušas diskusijas, noslēgumam tuvojas elektroniskā aptauja Dziesmas lietošanas un klausīšanās paradumi ikdienā, kurā piedalījušies vairāk nekā 1000 respondentu.

Četru zibakciju ciklu Mūsu dziesma Latvijai oktobrī un novembrī Rakstniecības un mūzikas muzejs rīko kā elektroniskās aptaujas noslēgumu. Katrā no akcijām pilsētas iedzīvotāji Rīgas koru diriģentu – Rūdolfa Krēsliņa, Baibas Milzarājas, Ginta Ceplenieka un Edgara Vītola – vadībā kopīgi izpilda autordziesmas, kas aptaujā atzītas par populārākajām šādās kategorijās: skolas dziesma (Dar” man, tēvis, pastaliņas), mīlestības dziesma (Miglā asaro logs), Latvijas dziesma (Saule, Pērkons, Daugava) un bērnības dziesma (Circenīša Ziemassvētki). Gūstot lielu atsaucību, jau veiksmīgi aizvadītas skolas un mīlestības dziesmas zibakcijas, savukārt noslēdzošā – bērnības dziesmas – zibakcija iecerēta 28. novembrī pie Dzemdību nama.

Dziesmu Saule, Pērkons, Daugava Mārtiņš Brauns komponējis Raiņa poēmas Daugava iestudējumam Valmieras Drāmas teātrī 1988. gadā. Par Raiņa sērdieņu dziesmas Daugavas pirmizdevumu, ko karavīri 1919. gadā ņēma līdzi kaujas laukā, teikts, ka Brīvības cīņās tā atsvērusi veselu strēlnieku rotu. Savukārt dziesma Saule, Pērkons, Daugava precīzi trāpīja Trešās atmodas laika noskaņā un ir viena no patriotiski saviļņojošākajām Latvijas dziesmām joprojām.

RMM akciju organizē sadarbībā ar Valsts kanceleju.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas