Pētnieki atraduši sakarību starp glāzes formu un dzeršanas ātrumu

0 komentāri

Britu zinātnieki atklājuši, ka alus tiekot dzerts lēnāk no cilindra formas glāzes.

Bristoles Universitātes pētnieki atklājuši, ka glāzes forma ietekmē dzeršanas ātrumu. Dzēriens cilindra formas glāzē tikšot malkots lēnāk nekā no ieliektas glāzes, ir pārliecināti augstskolas Tabakas un alkohola pētījumu grupas zinātnieki.

Pētījumā piedalījās 160 dalībnieku. Daļai tika pasniegts alus ieliektās glāzēs, bet pārējiem – cilindra formas glāzēs. Atklājās, ka cilindra formas glāzēs ielietais dzēriens tukšojās par 60% lēnāk.

Otrā eksperimenta daļā dalībniekiem tika dotas cilindra formas glāzes, uz kurām atzīmēts, kad izdzerta ceturtdaļa, puse un trīs ceturtdaļas dzēriena. Arī tas nedaudz samazināja dzeršanas tempu. Parastas glāzes izdzeršana prasīja vidēji 9,1 minūti, kamēr atzīmētās glāzes tika iztukšotas vidēji 10,3 minūtēs.

“Alus dzeršanas ātrums tiešā veidā ietekmē reibuma pakāpi,” skaidro vadošā pētniece Andžela Atvuda. “Tas arī var ietekmēt, cik daudz tiek izdzerts vakara laikā. Lai arī daudzi cilvēki lieto alkoholu atbildīgi, dažreiz gadās iedzert par daudz.”

“Mūsu pētījums liecina, ka tādas nelielas izmaiņas kā glāzes forma un izdzertā daudzuma atzīmēšana palīdz cilvēkiem labāk novērtēt, cik daudz alkohola viņi patērē. Cerams, ka alkohola lietotāji izmantos šo informāciju, lai iedzertu lēnākā tempā,” viņa teica.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas