Pēdējais laiks iepozēt pie slavenā Bigbena

0 komentāri

Tiem, kuri tuvākajā laikā plāno apmeklēt Londonu, noteikti būtu jāpacenšas apmeklēt arī slaveno Bigbenu. Torni ar tajā esošo pulksteni drīz slēgs remontam, un to nevarēs aplūkot trīs gadus.

29 miljoni sterliņu mārciņu – tāda ir ikoniskā Bigbena remontdarbu tāme. Šobrīd ir pēdējais laiks uzņemt pašbildes ar Bigbenu fonā, jo plānoto remontdarbu laikā tas tiks aizklāts – veselus trīs gadus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Arī paši remontdarbi ir vēsturiski – pēdējais nozīmīgais Bigbena remonts notika 1985. gadā. Jau pērn tika noskaidrots, ka gan pulkstenim, gan 96 metrus augstajam tornim ir steidzami nepieciešams remonts. Tas ietver tādus pasākumus kā pulksteņa ciparnīcas restaurēšanu tādās krāsās, kādas bija iecerējuši projekta arhitekti tālajā 1865. gadā.

Uz vairākiem mēnešiem apklusīs arī Bigbena pulksteņu zvani. Izņēmums būšot ārkārtīgi svarīgi gadījumi. Pēdejoreiz pulkstenis tika apklusināts 2013. gadā, kad tauta atvadījās no bijušās britu premjerministres Mārgaretas Tečeres.

Foto

The Elizabeth Tower… #BigBen pic.twitter.com/KQOQ6VJUBW

— JackTheRipperLondon (@rippertourldn) April 22, 2016

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas