Pazemes Operas kompānija pieskandina Mežāžu alas

0 komentāri

Alu cilvēkiem bijušas visas iespējas kļūt par lieliskiem dziedātājiem. Dažās alās akustika ir tik izcila, ka tās par koncertzālēm mūsdienās izmanto īstas operzvaigznes.

Māte daba ir sagādājusi teju perfektu akustiku Rokhemtonas Mežāža alās Kvīnslendas štatā Austrālijā.

Divreiz gadā Mežāžu alu lielākā atvere jeb Katedrāles ala tiek pārvērsta par koncertzāli. Šeit uzstājas operdziedātāji, kas apvienojušies Pazemes Operas kompānija. Zīmīgi, ka, uzstājoties alā, nav vajadzīgi mikrofoni. Bez tam skaņas klejojumi par nevienmērīgajiem alas griestiem un sānu plaisām rada tādu dvēseles pacēlumu, ka zosāda metas gan klausītājiem, gan pašiem dziedātājiem.

Mecosoprāns Klarisa Folčere atzīst, ka tā ir satriecoša pieredze. Patiecoties klints plaisām, skaņa ilgi rezonē un atgriežas atkal pie viņas.

Kāda austrāliete stāsta, ka vairs neizlaiž nevienu Mežāžu alu koncertu. Bez lieliskās un neprastās skaņas viņu sajūsmina arī dabas skarbais skaistums un savdabīgā intimitātes sajūta, ko dod atrašanās tik tuvu izpildītājiem.

Mežāžu alas tika atklātas 1882. gadā, un kopš tā laika kļuvušas pa populāru tūristu galamērķi. Te bieži brauc jaunlaulātie, bet opermūzikas koncerti notiek kopš 2008. gada.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas