Pazemes Operas kompānija pieskandina Mežāžu alas

0 komentāri

Alu cilvēkiem bijušas visas iespējas kļūt par lieliskiem dziedātājiem. Dažās alās akustika ir tik izcila, ka tās par koncertzālēm mūsdienās izmanto īstas operzvaigznes.

Māte daba ir sagādājusi teju perfektu akustiku Rokhemtonas Mežāža alās Kvīnslendas štatā Austrālijā.

Divreiz gadā Mežāžu alu lielākā atvere jeb Katedrāles ala tiek pārvērsta par koncertzāli. Šeit uzstājas operdziedātāji, kas apvienojušies Pazemes Operas kompānija. Zīmīgi, ka, uzstājoties alā, nav vajadzīgi mikrofoni. Bez tam skaņas klejojumi par nevienmērīgajiem alas griestiem un sānu plaisām rada tādu dvēseles pacēlumu, ka zosāda metas gan klausītājiem, gan pašiem dziedātājiem.

Mecosoprāns Klarisa Folčere atzīst, ka tā ir satriecoša pieredze. Patiecoties klints plaisām, skaņa ilgi rezonē un atgriežas atkal pie viņas.

Kāda austrāliete stāsta, ka vairs neizlaiž nevienu Mežāžu alu koncertu. Bez lieliskās un neprastās skaņas viņu sajūsmina arī dabas skarbais skaistums un savdabīgā intimitātes sajūta, ko dod atrašanās tik tuvu izpildītājiem.

Mežāžu alas tika atklātas 1882. gadā, un kopš tā laika kļuvušas pa populāru tūristu galamērķi. Te bieži brauc jaunlaulātie, bet opermūzikas koncerti notiek kopš 2008. gada.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas