FOTO: Pavasaris Alūksnē – augstākajā Latvijas pilsētā

2 komentāri

Ziemeļvidzemes pērle Alūksne atrodas aptuveni 200 metrus virs jūras līmeņa, tādējādi iemantojot visaugstāk esošās Latvijas pilsētas godu.

Skanīgo Alūksnes vārdu nes arī ezers, kas atrodas Alūksnes novadā un ir vienpadsmitais lielākais ezers Latvijā. Uz Pils salas Alūksnes ezerā 1342. gadā tika pabeigta Marienburgas pils celtniecība. Pēc Ziemeļu kara notikumiem drupās pārvērstā pils vairs netika atjaunota, un šodien pilsdrupās atrodas brīvdabas estrāde ar 3000 skatītāju vietām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jaunajā pilī, kas celta 1859. – 1863. gadā angļu neogotikas stilā, šodien atrodas Novadpētniecības un mākslas muzejs, Dabas muzejs un Jauniešu interešu centrs.

Alūksnes vārds nesaraujami saistās arī ar pirmo Bībeles tulkotāju latviešu valodā Ernstu Gliku, kuram veltīts Bībeles muzejs.

Par iecienītu tūristu objektu Alūksnē kļuvis Tempļa kalns, no kura paveras burvīgs skats uz Alūksnes ezeru.

2 komentāri

TOP komentāri

 • JOZUPS
  +1

  JOZUPS

  Pupin,s' dros'vien veeleejaas pasmieties par Aluuksni, vai izraadija savu slinkumu, Lai pamaacaas no Alvita Griivnieka, kaa izpaust ALUUKSNI.

  13.05.2015 15:47

 • Ilze
  0

  Ilze

  Alūksnes Jaunajā pilī šobrīd atrodams Alūksnes muzejs un Dabas muzejs "Dabas labirints".

  17.05.2015 12:24

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas