Pārgalvis apņēmies šķērsot okeānu… piepūšamajā bumbā

0 komentāri

Mērot vairākus tūkstošus kilometru garu distanci pa okeānu burbulī jeb speciāli izveidotā piepūšamā bumbā – šādu mērķi sev izvirzījis kāds amerikānis, kurš vēlas, lai viņu dēvē par Kapteini Burbuli.

Tā dēvētais Kapteinis Burbulis jeb irāņu izcelsmes amerikānis Reza Baluči par savu mērķi izvirzījis mērot 5600 kilometru garu distanci pa okeānu no Pompano pludmales Floridā uz Puertoriko.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Divus gadus viņš strādājis pie speciāla transporta līdzekļa izveides, kuru mediji jau paspējuši salīdzināt ar lielizmēra skrejratu žurkām. Katrā pusē lielajai piepūšamajai bumbai, kurā atradīsies pats ceļotājs, ierīkotas vēl 36 mazāka izmēra atsperīgas bumbas.

Baluči plāno, ka ceļojums varētu aizņemt 21 līdz 45 dienas. Lai būtu fiziski sagatavots garajam ceļam un augstai temperatūrai, kas burbulī varētu sasniegt pat līdz 38 grādiem pēc Celsija, Baluči divu nedēļu garumā ik dienu vienu stundu karstā pirtī lēcis ar lecamauklu.

Baluči sevi dēvē par garo izturības distanču sportistu. Viņš jau iepriekš piedalījies dažādās avantūrās, pavadot vairākas nedēļas Nāves ielejā, veicot garas distances ar velosipēdu un apskrienot Amerikas Savienoto Valstu perimetru.

Šis ir jau otrais sportista mēģinājums veikt šādu ceļojumu. 2014. gadā viņš cieta neveiksmi. Pēc ceļā pavadītām trim dienām viņu ievēroja krasta apsardze un nodomāja, ka cilvēks jāglābj. Glābšanas operācijā burbulis pārsprāga. Pats piedzīvojumu meklētājs smej, ka šoreiz uz savdabīgā transportlīdzekļa vajadzētu uzlikt lielu zīmi ”lūdzu, nepārspridziniet manu burbuli!”.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas