Par rekordlielu summu pārdota pasaulē retākā pastmarka

0 komentāri

Izsolē Ņujorkā par rekordaugstu cenu – 9,5 miljoniem ASV dolāru – pārdota par pasaulē retāko un dārgāko uzskatītā pastmarka. Tā tika izsolīta izsoļu namā “Sotheby’s”. Līdz šim lielākā summa, kāda samaksāta par vienu pastmarku izsolē, bija 2,2 miljoni ASV dolāru, un tas notika 1996. gadā.

Vien divas minūtes kopš izsoles sākuma pastmarku nopirka kāds anonīms vairāksolītājs. Tiesa, izsoļu nams bija prognozējis, ka reto pastmarku pārdos par augstāku cenu – robežāz no 10 līdz 20 miljoniem ASV dolāru.

Pastmarkas oficiālais nosaukums ir “Britu Gviānas Viena Centa Madženta”. Tā ir iekļauta retāko un dārgāko pastmarku topā. Šī pastmarka drukāta sliktā kvalitātē uz papīra, jo ir viena no pirmajām, kāda vispār pasaulē tapusi.

1856. gadā Britu Gviāna bija viena no pirmajām valstīm pasaulē, kas izlaida savas pastmarkas.

Iepriekšējais retās pastmarkas īpašnieks bija Džons Duponts, kurš 2010. gadā mira apcietinājumā. Apcietinājumā Duponts nonāca par slepkavību. Duponts bez pastmarku kolekcionēšanas bija arī aizrāvies ar vreslingu. Nogalinātais bija viņa konkurents šajā sportā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas