Par 2,6 milj. dolāru iegādājas vienu centu

0 komentāri

Kāds monētu kolekcionārs no Beverlihilsas ASV samaksājis 2,6 miljonus dolāru par retu 18. gadsimta viena centa monētu. Tā ir lielākā jebkad samaksātā summa par tik maza nomināla naudas vienību.

Tā dēvētais birča cents ir nosaukts par godu savam gravētājam Robertam Birčam. Tas ir radīts 1792. gadā un ir viens no pirmajiem centiem, kāds jebkad ASV izgatavots. Tas tika veidots kā prototips. Kopumā pasaulē palikuši 10 šādi eksemplāri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Monētu kolekcionārs Kelvins Liptons skaidro, ka viņa nopirktais eksemplārs ir vislabākais no visiem. Viņš uzsver, ka tas ir tikpat vērtīgs kā ļoti rets gredzens vai dimants. Vislabākais no labākajiem. Turklāt ņemot vērā, ko tas reprezentē, to var uzskatīt par ASV monētu dzimšanu, skaidro numisnāts.

Uz vienas no birča centa puses ir attēlots brīvības statujas sievietes profils un moto Zinātnes un industrijas brīvības vecāki. Otrā monētas pusē ir rakstīts Amerikas Savienotās Valstis un nomināls – viens cents.

Par monētu atdotie 2,58 miljoni ir vislielākā summa, ko jebkad kāds par vienu centu ir samaksājis izsoļu namā. Iepriekšējais rekords bija 1.38 miljoni ASV dolāru.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas