Operdziedātāja ar balsi saplēš kristāla glāzi

0 komentāri

Latvijā radīta komiska īsfilmu sērija, kurā populāri sportisti un kultūras personības iejutušās meistaru lomā un amizantās etīdēs, demonstrējot elpu aizraujošus trikus, apmāca jaunos censoņus, kuri ir ceļa sākumā uz izcilību. Īsfilmu režisors – Oskars Rupenheits, kurš plašu popularitāti ieguvis, veidojot Piens Fest filmas.

Pirmā īsfilma Neredzamais asmens skatītājus aizved uz Latvijas Nacionālo operu, kur uzzināsim – vai dziedot iespējams saplēst kristāla glāzi? Kā vēsta projekta koordinators Edgars Gertners, īsfilmas moto – Galvenais ir sākt, bet, lai kaut ko sasniegtu, ir nedaudz jāpasvīst.

Kopumā piecās īsfilmās, kas internetā tiks izrādītas tuvāko mēnešu laikā, skatītājiem būs iespējams redzēt dažādu jomu izcilākos Latvijas sportistus, aktierus, dziedātājus un rakstniekus, kuri arī reiz bija jauni un “zaļi”. Sekojot sirdsbalsij, katrs savā jomā ir sasniedzis augstus rezultātus, un tagad viņi ir gatavi nodot zināšanas trīs mācekļiem. Nereti pirmie soļi uz panākumiem ir neveikli un amizanti – to spilgti parāda topošie izcilnieki, taču meistari ir saprotoši – galvenais ir nepadoties.

Pirmajā īsfilmā Neredzamais asmens, kuras darbība norisinās Latvijas Nacionālajā operā, galveno lomu tēlo operdziedātāja Inga Šļubovska. Operā viņa strādā kopš 2008. gada, un līdz šim kļuvusi par vairāku starptautisku konkursu laureāti, kā arī dažādos projektos sadarbojusies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Igaunijas Nacionālo simfonisko orķestri, Helsinku Filharmonijas orķestri, Valsts akadēmisko kori Latvija, diriģentiem Karelu Marku Šišonu, Andresu Mustonenu un citiem māksliniekiem. Vai operdziedātāja spēj ar balsi saplēst kristāla glāzi un kā sokas jaunajiem censoņiem – to redzēsiet pirmajā īsfilmā.

Īsfilmas iedvesmojis uzņēmums Latvijas Gāze, kas ik gadu sniedz ieguldījumu Latvijas ekonomikas, kultūras un labklājības attīstībā: esot viens no labākajiem darba devējiem un atbalstot dažādas kultūras, izglītības un sporta nozares. Jau kopš 2004. gada AS Latvijas Gāze ir Latvijas Nacionālās operas Galvenais Patrons.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas