Noskaidroti latviešu iecienītākie izteicieni; “līderi” nemainās jau gadiem

4 komentāri

Ikdienā komunicējot skolā, darbā, ģimenē, izmantojam dažādus izteicienus, lai akcentētu savu domu vai piešķirtu teiktajam noteiktu noskaņu. Kā zināms, izteiciens nekad nav tikai vienkāršs vārdu kopums, bet tas vienmēr slēpj plašāku nozīmi un piešķirs sarunai ”odziņu”.

Lai noskaidrotu, kuri izteicieni Latvijā ir populārākie, sociālajā tīklā Facebook tika veikta īpaša aptauja. Apkopotie dati liecina, ka iecienītākais no sociālo tīklu lietotāju izteicieniem ir ”labais”, kuru izvēlējušies 27% no aptaujātajiem. Šo izteicienu bieži izmanto dažādas paaudzes pārstāvji, raksturojot situāciju vai notikumu, kas raisa pozitīvas emocijas un ir atstājis iespaidu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Otrs populārākais izteiciens, kuru izvēlējušies 18% aptaujāto, ir ”cepums tev”. 38% aptaujāto šo teicienu izmanto kā komplimentu, ja kāds paveic kaut ko interesantu vai atzinības vērtu. Turpretim 29% aptaujāto apliecina, ka šo izteicienu pielieto kā pateicību par palīdzību. 23% aptaujas dalībnieku ar ”cepums tev” dalās, kad kāds pasaka kaut ko trāpīgu, smieklīgu, bet 5%, ja kāds labi izskatās. Savukārt pārējie 5% aptaujāto atzīmējuši, ka to pielieto, kad saņem negaidītu dāvanu, bērniem par labu uzvedību un citās dzīves situācijās.

”Like” jeb ”patīk” ir trešais iecienītākais izteiciens sociālo tīklu lietotāju vidū, to savā mīļāko izteicienu sarakstā ievietojuši 15% aptaujāto. Ikdienā šis izteiciens ir ienācis sarunu kultūrā no sociālajiem tīkliem, kur ar ”like” jeb ”patīk” pogu mēs atzīmējam fotogrāfijas, video, ierakstus, kuriem mēs piekrītam, kā arī, kuri iemantojuši mūsu uzmanību un simpātijas.

Starp iecienītākajiem izteicieniem aptaujātie arī ierindojuši labi zināmos – ”pa kruto” (10%), ”omg”(8%), ”LOL” (5%), ”YOLO” (2%) un ”TBT” (1%). Savukārt 14% aptaujāto izvēlējās norādīt citus izteicienus, tostarp minot tradicionālo ”paldies”, ”super”, ”lieliski”, ”feini” un citus.

Cepumu zīmola Selga veiktās aptaujas rezultāti apliecina to, ka ikdienā dažādi paaudzes pārstāvji neformālajā saziņā gan virtuālajā vidē, gan dzīvē izmanto dažādus izteicienus, kas aizgūti no sociālajiem tīkliem vai radušies vienkārši saziņā ar draugiem un paziņām.

4 komentāri

TOP komentāri

 • ziizii
  +1

  ziizii

  To ? --->
  Pēdējās rindkopas teikums neko neizsaka? "Cepumu zīmola Selga veiktās aptaujas rezultātā [..]."

  19.03.2016 13:12

 • !
  +1

  !

  Skarbi!

  19.03.2016 10:11

 • zvaniņš
  0

  zvaniņš

  ''Cepums Tevi'' ir ļoti stulbs teiciens ko pārsvarā izmato tīņi un izklausās mazliet pastulbi.

  22.03.2016 09:35

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas