Nirēji zem ūdens plāno pavadīt 73 dienas

0 komentāri

Divi ASV profesori šonedēļ gatavojas sākt ambiciozu zemūdens projektu, īpašā laboratorijā dzelmē pavadot 73 dienas.

Divu amerikāņu profesoru mēģinājums pārspēt rekordu zemūdens ilgdzīvošanā sāksies piektdien. Gan 25 gadus vecā Džesika Faina, gan arī 63 gadus vecais Brūss Kantrels ir pieredzējuši nirēji. Ar savu eksperimentu viņi plāno pievērst uzmanību notiekošajam okeānā. Abi pedagogi par šo tēmu ik dienu taišraidēs internetā plāno lasīt lekcijas. Dažās no tām viņiem zem ūdens plāno pievienoties arī viespasniedzēji. Viens no viņiem būs astronauts Bazs Oldrins – otrais cilvēks, kurš izkāpa uz Mēness.

Pasniedzēji projektu nodēvējuši par “klasi zem jūras”, un tas notiks bijušajā pētniecības laboratorijā Kīlargo pie Floridas krastiem. Laboratorija ir trīs reiz divus metrus liela, blakus tai atrodas divas guļamistabas, neliela virtuve un atpūtas telpa.

Iepriekšējais rekords zemūdens ilgdzīvošanā tika uzstādīts 1992. gadā, un ilga 69 dienas.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas