Neparasts augs vienlaikus ražo tomātus un kartupeļus

0 komentāri

Pasaulē nav daudz augu, kas vienlaikus ražotu vairākas kultūras. Viens no neparastākajiem selekcijas ceļā iegūtajiem eksemplāriem ir TomTato, no kura iespējams novākt gan saldus ķiršu tomātus, gan brīnišķīgus kartupeļus.

“TomTato tiešām ir pārsteidzošs augs, kas ir vienkārši audzējams,” stāsta internetveikala Bakker dārzkopības eksperte Ilze Žola. Pēc viņas teiktā, kopšana ir tāda pati kā jebkurai tomātu šķirnei, bet kartupeļu dēļ to vajag stādīt dziļāk un augšanas periodā nepieciešams nedaudz uzbērt auglīgas augsnes. Vēl jāatceras, ka šie augi īpaši jāsaudzē no aukstuma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

TomTato jāstāda lielā ar svaigu augsni pildītā puķu podā. “Vislabāko ražu iegūsi, ja to audzēsi siltumnīcā, lodžijā vai ziemas dārzā. Tiklīdz nakts salnu periods ir pagājis un naktī temperatūra pieturas virs +12°C, TomTato var arī iznest ārā, taču tas jādara ar īpašu piesardzību,” skaidro dārzkopības eksperte. “Pie katra auga iespraud bambusa balsta mietiņu, pie kura to atsien ar atsiešanai paredzētu stiepli. Ja augus audzē siltumnīcā, tad balstam un atsiešanai var izmantot arī auklas, kurās TomTato auga pamatstumbru ievieto no apakšas uz augšu,” viņa norāda.

Novākt ražu ir pavisam vienkārši – tomātus nogriez ar asu nazi vai šķērēm. Ja laiks ir labs, augļus var atstāt uz auga, līdz tie nogatavojas un kļūst sarkani. Raža gan būs labāka, ja tomātus nogatavināsiet pēc novākšanas. Tādējādi TomTato būs vairāk enerģijas jaunu augļu briedināšanai. Kartupeļus jānovāc sezonas beigās.

Gan TomTato, gan citus eksotiskus un īpatnējus augus var iegādāties interneta veikalā Bakker, kas darbojas arī Latvijā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas