Nedēļas nogalē Centrāltirgū notiks Ražas svētki

0 komentāri

Sestdien, 27. septembrī, no plkst. 11.00 līdz 14.00 Rīgas Centrāltirgū notiks Ražas svētki, ko pēc latviešu senākajām tradīcijām svin Miķeļdienā. 26. un 27. septembrī Centrāltirgū notiks arī Miķeļdienas tirdziņš.

“Ražas svētku svinēšanai ir grūti iedomāties vēl piemērotāku vietu Rīgā, kā Centrāltirgus. Te no Latvijas laukiem saplūst lauku labumi, un tieši septembrī Latvijas augļu, dārzeņu un sakņu klāsts Centrāltirgū ir visplašākais. Aicinu visus – lielus un mazus – sestdien uz Centrāltirgu, lai nesteidzīgi iepirktos un vienlaikus baudītu mūsu sarūpētās svētku aktivitātes,” stāsta RPAS ”Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs.

Ģimenes ar bērniem aicinām piedalīties rudens velšu darbnīcā, kurā varēs izgatavot savu rudens veiksmes talismanu no dažādām rudens veltēm. Visi izveidotie talismani tiks izstādīti un piedalīsies konkursā, bet labāko darbu autori tiks apbalvoti.

Ražas pastkaršu darbnīcā ikviens varēs veidot Centrāltirgus ražas pastkartes īpašo dizainu, kas, iespējams, pārtaps īstā Centrāltirgus pastkartē. Radošākajiem apmeklētājiem noteikti patiks lielformāta dārzeņu veidošana un krāsošana.

Jau ierastajā aklajā degustācijā tiks noskaidrots, kura ir gardākā maize. ”Centrāltirgus Gardēžu klubs” aicinās dalīties ar savām labākajām receptēm, kā rudens veltes saglabāt baudīšanai ziemā. Savukārt pavāra meistarklasē ”Ķirbis virtuvē” pavāre un garšas konsultante Vineta Āboliņa ar Ventspils Tehnikuma jaunajiem pavāriem parādīs, cik daudzveidīgas ir ķirbju pagatavošanas iespējas.

Ražas svētkos neiztikt bez jautrības, tāpēc veiklības sacensībās noskaidrosim, kurš ir ātrākais kartupeļu mizotājs, veiklākais burkānu mizotājs un spēcīgākais vīrs ķirbju nešanā.

Pasākuma norises vieta: Centrāltirgus Nēģu laukums, sliktu laika apstākļu gadījumā ražas svētki notiks sakņu paviljonā. Visas aktivitātes pasākumu laikā bez maksas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas