Motociklam Vaira tapis blakusvāģis – Imants

1 komentārs

Moto entuziasti, kas savulaik vecam, restaurētam Harley Davidson mocim deva vārdu Vaira, nu uzbūvējuši blakusvāģi, kam dots eksprezidentes vīra – Imanta – vārds. Lai gan ikdienā ekskluzīvo spēkratu braucam pa ielām nevar apskatīt, skatītāju acis tas šovasar, visticamāk, priecēs vairākos motobraucēju pasākumos.

Motocikls ar nosaukumu Vaira ir gandrīz 10 gadus vecs, tas tapa laikā, kad eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga vēl pildīja valsts augstākās amatpersonas pienākumus. Savukārt viņas vārds motociklam ticis nejauši laikā, kad entuziasti restaurēja kārtējo Harlay Davidson motociklu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Ideja par Vairu radās, kad motocikls tika taisīts un nebija doma par vārdu. Bet bija Jāņi un TV bija ziņa, ka prezidente piedalās Jāņos tautastērpā. Viens kolēģis gāja garām mocim un teica – Vaira, kas Vaira,” atceras viens no projekta līdzauotriem Uģis.

Motocikls, kas nu nēsā Vairas vārdu, ir vecs un, nonākot Latvijā, bija ļoti sliktā stāvoklī. Moto entuziasti no tā nolēma uztaisīt ko latvisku. ”Tās idejas bija ļoti daudz, Brīvības piemineklis, Lāčplēsis, no Brāļu kapiem elementi. Atbrauca viens cilvēks ar mākslinieka dvēseli un pateica – Lielvārdes josta,” stāsta Uģis.

Kad motocikls bija gatavs, to apskatīt tika uzaicināta arī Vaira Vīķe Freiberga, kas par paveikto izteica atzinību. Savukārt, pēc pilnīgas Vairas pabeigšanas radusies doma uztaisīt arī blakusvāģi. Nu tas beidzot tapis.

”Visi pieliek blakusvāģi un ar to arī viss beidzas. Vairai blakusvāģim vajag vārdu. Nebūs ne Raimonds, ne Jānis, būs Imants,” tā Uģis, ”nu blakusvāģis ir kā tāda maza automašīna. Tur ir ekrāns, radio, filmas var skatīties, gan navigācija un atpakaļskata kamera. Sēdeklim ir apsilde. Šeit ir salikts viss, ko var izdomāt.”

Blakusvāģis gan vēl nav pilnībā pabeigts, tam vēl trūkst roktura un pārvalka. Atšķirībā no motocikla blakusvāģis nav restaurēts, bet faktiski būvēts no jauna, par bāzi izmantojot Motocikla JAVA blakusvāģi. ”Te ir diezgan maz no viņa palicis – viņš ir gan tā zāģēts, gan tā. Viss ir stiprināts, ja nu gadījumā kas notiek. Bet, jā nu izdomājām šeit tādu saktu – tas ir dzintars. Te viss ir pa īstam.,” skaidro Uģis.

Jāpiebilst, ka motocikls Vaira līdz šim uz ceļiem nav rādījies bieži – pārsvarā dažādos motobraucēju pasākumos vai pa ceļam uz izstādēm ārzemēs.

Šogad Vaira ielās izbrauks kopā ar Imantu un abi kopā, visticamāk, būs apskatāmi publiskos pasākumos.

1 komentārs

TOP komentāri

  • lāpītāja
    +1

    lāpītāja

    Heijā, puiši, jums tas mocītis sanācis vareni elegants un blakusvāģis tāds pat, gluži kā prototips Vaira !!!! Zelta rokas, laba gaume. Lai laba vasariņa braukšanai !

    05.04.2015 03:32

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas