Mārtiņš Ruskis Mārtiņdienā novērtē seno latviešu ”fišku”

0 komentāri

Mārtiņos iet čigānos, lai varētu sevi izrādīt un arī apskatīt tās mājas, kur varbūt citādi nav iespējams nokļūt, vēsta sens latviešu ticējums. Mārtiņdienas gaviļnieks Mārtiņš Ruskis šo atzīst par ļoti pārdomātu soli.

Mārtiņi ir zemnieku svētki. Līdz šai dienai jābūt apdarītiem visiem lauku darbiem, tāpēc ļoti daudzas tradīcijas saistītas ar saimniecību. Tomēr Mārtiņdienai piemīt arī izklaidējošs raksturs – ķekatās iešana. Mūziķis un radio balss Mārtiņš Ruskis pirmo reizi savā vārda dienā ķekatās gājis, kad vēl mācījies pamatskolā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viena no Mārtiņdienas tradīcijām krustu vilkšana uz durvīm, lai atvairītu ļaunos garus, skaidro filoloģijas zinātņu doktore Jolanta Stauga. Otra tradīcija, kas saglabājusies līdz mūsu dienām, ir ķekatās iešana. ”Mārtiņos, kad sēžam pie galda, vakarējam, mēs varētu atcerēties arī dažas spēles, rotaļas. Sūtība visiem svētkiem ir vienāda – auglības ideja, labklājības nodrošināšana.”

Plašāk skaties videosižetā!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas