Mārtiņdienas ticējumi atklāj, kāda būs gaidāmā ziema un kāds laiks Ziemassvētkos

0 komentāri

Otrdien visā valstī tika svinēta Mārtiņdiena. Tās paražas un ticējumi atklāj, kāda būs gaidāmā ziema, kā arī paredzēt citus notikumus.

Tautas ticējums vēsta – ja Mārtiņa diena jauka un skaidra, tad ziemā būs liels sals. Tieši tādi laikapstākļi arī bija Mārtiņdienā šajā gadā, kas nozīmē, ka laiks gatavoties bargajai ziemai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ja gadījumā kādā Latvijas nostūrī novērota migla, tad tur ziema būs silta. Ja Mārtiņa dienā būtu novērots sals, tad ap Ziemassvētkiem būs silts laiks.

Mārtiņa diena šogad iekrita jaunā mēnesī, bet, ja tā būtu iekritusi vecā, tad lopu barība nav sātīga un lopi to daudz ēd.

No Mārtiņiem līdz Ziemassvētkiem jāstāsta pasakas un jāmin mīklas — tad labi barojas cūkas.

Vēl senie latvieši ticēja: Kāds laiks Mārtiņā, tāds Ziemassvētkos. Bet, ja Mārtiņdienā zosis iet pa ledu, tad Ziemassvētkos tās peldēs pa ūdeni. Ja Mārtiņdienā zosis staigā pa dubļiem, tad Lieldienās tās ies pa ledu.

FOTO: Mārtiņdiena Latvijā

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas