Londoniešus pārsteidz “peldoša māja”

0 komentāri

Londoniešus pārsteigusi māja, kas it kā karājas gaisā – tā ir kāda britu mākslinieka jaunākā instalācija par godu septiņu dienu ilgajām Ķīnas valsts brīvdienām.

Ēku radījis inovatīvais britu mākslinieks Aleks Čineks, kurš pazīstams ar savām optiskajām ilūzijām. Ēka izskatās it kā ir atdalīta no tās akmens pamatnes un peld gaisā. Taču tā ir tikai optiskā ilūzija. 12 metrus augstā skulptūra veidota no tērauda rāmja un putupolistirola. Ar īpašām digitālajām tehnoloģijām tai ir virsū uzgleznots zīmējums, kas līdzinās blakus esošajām vēsturiskajām ēkām. Ēkas apgleznošana esot prasījusi 500 stundas ilgu darbu, bet pašu ēkas struktūru kopā salika ar ceļamkrānu un vairāku kravas automašīnu palīdzību.

Peldošā ēka Koventgārdenā, Londonas centrā būs redzama tikai tā dēvētās ķīniešu zelta nedēļas ietvaros – tās ir septiņu dienu ilgas valsts brīvdienas, kas noslēgsies rīt.

Lai gan tas ir mākslinieka visambiciozākais projekts, tas nav pirmais iluzorais darbs, ko Čineks radījis. Iepriekš, izmantojot līdzīgu tehnoloģiju, viņš bija izveidojis apgriezto māju citviet Londonā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas